Tarım İl Müdürlüğü’ne yeni binanın temeli atıldı

admin

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Yeni Hizmet Binasının Temeli Atıldı

Edirne’de, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yeni hizmet binasının temel atma töreni Vali Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan Oda ve Borsa başkanları ile gerçekleştirildi.

Tarım İl Müdürlüğü'ne yeni binanın temeli atıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürü Orhan Sarı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Yeni hizmet binası’ temel atma törenine, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin başta olmak üzere, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Vali Yardımcısı Şenol Levent Elmacıoğlu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı  Mehmet Eren, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım, Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Tuncay Aytın, Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Özel İdare Genel Sekreteri Muhammet Öztürk, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül İl Müftüsü Emrullah Üzüm,K urum Müdürleri ,Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri , EKYDD Başkanı Selahattin Pınar,Tarım İl Müdürlüğü Çalışanları ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Tarım İl Müdürlüğü'ne yeni binanın temeli atıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, temel atma töreni öncesi yaptığı konuşmada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yeni hizmet binasının yapım bedelinin 3.5 milyon TL’sinin bakanlık tarafından, 3 milyon TL’sinin de Edirne Valiliği marifetiyle tahsis edileceğini söyledi.

Tarım İl Müdürlüğü'ne yeni binanın temeli atıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Vali Şahin, Edirne’de gerçekleştirdikleri hizmetlerin bir yenisini daha başarmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Hep ifade ediyorum, başkanım da ifade ediyor, ‘Taş taş üstüne koyanın her zaman yanındayım’ diyor. Evet, doğrudur, biz de buraya taşı taşın üstüne koymanın ötesinde taşın üzerine bina koymaya geldik diyorum. İnşallah bu eser 29 Ekim 2015’te hizmete açılacak” dedi.

Tarım İl Müdürlüğü'ne yeni binanın temeli atıldı (5)

 

 

 

 

 

 

 

İzmir ve Çanakkale’nin ardından yeni hizmet binasının tamamlanmasıyla birlikte laboratuvar hizmetlerinin Edirne’de de gerçekleşeceğine değinen Vali Şahin, “Tohumların, Edirne’den İzmir’e gidip de orada laboratuar hizmeti görmesi şahsen beni üzüyor. Çanakkale’ye gitmesi de üzüyor. Niye aynı kurum burada da var. ‘Alet, edevat alalım’ diyoruz, ‘Koyacak yer yok’ diyorlar. Şimdi ise değerli arkadaşlarım laboratuarımızın diğer binaya gelmesi ile birlikte hizmetlerini en güzel şekilde sürdürecek” dedi.

Tarım İl Müdürlüğü'ne yeni binanın temeli atıldı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Konuşmalarının ardından temel atma töreni öncesi İl Müftüsü Emrullah Üzüm tarafından dua okundu. Vali Şahin ve beraberindeki heyet, önlerindeki butonlara basarak temel atma törenini tamamladı.

DSC_6671

 

 

 142 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partisi milletvekili adaylarını tanıttı

7Hazirn’da yapılacak milletvekili seçimlerine  Büyük Birlik Partisi ile ortak girme kararı alan  Saadet Partisi’nde Edirne Milletvekilleri adaylarının tanıtım  toplantısı yapıldı İl Merkezinde yapılan toplantıya  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Mustafa İriş  Milletvekili adayları ile her iki partinin  yönetici ve üyeleri katıldı. Burada bir konuşma yapan Mustafa İriş, 7 Haziran seçimlerinde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp