Tarım İl Müdürü Sarı “ÇELTİKTE BU YIL RANDIMAN YÜKSEK”

admin

EDİRNE İl Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, bu yıl yapılan çeltik hasadının geçen yıla oranla randımanının yüksek olduğu belirtildi. Çiftçilerin çeltik veriminden memnun olduğunu belirten Sarı geçen yıl yüzde 52’lerde olan randımanın bu yıl yüzde 60 olduğunun altını çizdi.
Sarı, yaptığı açıklamada çeltik hasadının yeni başladığını, alınan ilk verilere göre randımanın yüksek olduğunu ifade etti. Türkiye’nin çeltik üretiminde Edirne’nin önemli topraklara sahip olduğunu belirten Sarı, “Üreticinin yüzü bu yıl çeltikte gülüyor. Randıman yüksek olunca üretici memnun kaldı. Fiyatlar şu an için 1,40 TL’ye alıcı buluyor. Baldo pirinç ise 1,60 TL rakamlara alıcı buluyor. İl müdürlüğü olarak hasada yönelik her türlü çalışmalar yapılmaya başlandı. Hasadı yerinde incelemek amacıyla gittiğimiz Üyüklütatar köyünde çeltik veriminin yüksek olmasından dolayı çiftçilerin mutlu olduklarını gördük. Tüm üreticilerimizin ürünlerinde bereketli olmasını diliyorum” dedi.

AW000761

 155 total views,  2 views today

Next Post

Vali Yardımcısı Aslaner'den Veda Mesajı

Edirne Vali Yardımcılığından Kırklareli Vali Yardımcılığına atanan  Abdullah Aslaner bir veda mesajı yayımladı  Aslaner mesajında  şunları kaydetti: “Bilindiği üzere 20 Temmuz 2013 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 2013/463 Müşterek Kararname ile Kırıkkale Vali Yardımcılığına atanmış bulunuyorum. 16 Eylül 2013 Pazartesi günü Edirne’den ayrılıp yeni görev yerime gideceğim.   29 Ağustos 2008 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp