Tarım sektöründe Ortak Akıl Toplantısı büyük ilgi gördü

admin

Edirne Ticaret Borsasında yapılan Trakya Bölgesel  tarım sektörü  Ortak Akıl Toplantısına  Tarım Bakanı Yardımcısı Kutbettin Arzu, Strateji ve Geliştirme Başkanı Ömer Bülent Arslan, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş, Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan, Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Gürsel Küsek, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Doç. Dr. Masum Burak, Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Mehmet Halis  Bilden, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü  Kasım Piral, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü  Mesut Köse, Bakanlık  Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları , Edirne  Gıda  Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürü Orhan Sarı,  Tekirdağ’dan bakanlıkla ilgili yetkililer, Strateji Geliştirme  Mühendisleri ile   Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım Ziraat Odası Başkanı Cengiz  Yorulmaz , Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı  Tuncay AYTIN  tarım kuruluş temsilcileri katıldı.

Tarım sektöründe Ortak Akıl Toplantısı büyük ilgi gördü     (1)

 

 

 

 

 

 

 

İLK BÖLGESEL TOPLANTI EDİRNE’DE YAPILIYOR

Toplantıda söz alan Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Ortak Akıl toplantılarının bugüne kadar illerde yaptıklarını ilk kez bölgesel olarak bir toplantı düzenlendiğini belirterek şunları kaydetti, “ Trakya’nın tarımda çok önemli bir yeri bulunuyor. Burada paydaşlarımızla birlikte ortak kararlar alacağız sorunları ve çözümleri birlikte kararlaştıracağız. Son on yılda Türkiye tarımında büyük bir değişim yaşandı. Bugün ülke ekonomisi nasıl kalkınır diye çaba içindeyiz. Türkiye’deki tarımsal gelişme yabancı ülkelerin de dikkatini çekiyor. Gayri safi milli Hâsılada 23 Milyar dolardan 62 milyar dolara yükseldik. Bugün Avrupa’ya süt ve süt ürünleri ihraç edebiliyoruz. Bu yükselmeyi üreticilerimize destek vererek sağladık” dedi.

Tarım sektöründe Ortak Akıl Toplantısı büyük ilgi gördü     (2)

 

 

 

 

 

 

 

BÖLGEMİZDE MODERN TARIM YAPILACAK           

Edirne İl Gıda ve Tarım Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı toplantıda yaptığı konuşmada, Edirne’de çok önemli bir toplantı gerçekleştiğini tarımın Trakya’da önemli bir geçim kaynağı olduğunu belirterek şunları söyledi, “ Trakya’nın tarımda daha çok gelişmesi için nelerin yapılabileceği bu toplantıda görüşülecek. İlimiz ve bölgemizin geleceğine ışık tutulacak. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan Kapısında Avrupa standartlarının üzerinde tarım yapılarak kalkınma sağlanacaktır. Bu hedefe giden yolun tohumlarının bu toplantıda atılacağına inanıyorum” diye konuştu. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak ,soru cevap şeklinde devam etti.

Tarım sektöründe Ortak Akıl Toplantısı büyük ilgi gördü     (4)

 

 

 

 

 

 

 

EDSYB Başkanı AYTIN; ” ÇOK YARARLI BİR TOPLANTI OLDU”

Ticaret Borsasında yapılan toplantı ile ilgili olarak açıklama yapan Edirne Damızlık Sığır yetiştiricileri Birliği Başkanı Tuncay AYTIN,  böyle tarımın tüm boyutları ile görüşüldüğü ve bakanlık düzeyinde yetkililerin katıldığı bir toplantının  yapılması çok yararlı olmuştur. Böyle toplantıların bundan sonra da yapılmasında büyük yarar vardır. Böylece bölgemizdeki tarımsal ve hayvancılıkla ilgili sorunlarımızı  üst makamlara iletme imkanı buluyoruz” değerlendirmesi yaptı

Tarım sektöründe Ortak Akıl Toplantısı büyük ilgi gördü     (3)

 5 total views,  2 views today

Next Post

Başbakan Arasta’da Ahilik Duası yaptı

Başbakan Prof Dr. Ahmet DavutoğluTarihi Selimiye Arasta’sında bir ilke imza attı. Davutoğlu, Osmanlı Devleti döneminde uygulanan “Esnaf Duası” geleneğini 30 yıl aradan sonra ilk defa Selimiye  Arasta’sındaki esnaflarla birlikte yaptı.                 Başbakan Davutoğlu esnaflarla birlikte okunan dua sonrası burada yaptığı konuşmada, Edirne’nin evladı Fatihanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp