Tartışmalara Yol Açan Dernek Binasında Yıkım Başladı

admin

Edirne’de 1’inci Murat Mahallesi’nde bulunan ve çevreci dernekler ile bazı sivil toplum kuruluşlarının ‘yeşil alan talanı’ olarak yorumladığı alanda bulunan 2 katlı betonarme yapı, belediyeye bağlı ekipler tarafından yıkılmaya başlandı. Söz konusu alana bir izcilik derneğinin binası yapılacaktı.
TMMOB Edirne Şubesi’nin dilekçesi üzerine harekete geçen savcılık, izcilik derneği yapılması planlanan binanın kaçak olduğunu belirledi. Mahkemeye dava açılması için soruştura dosyasının göndermesinin ardından 2 katlı betonarme binada yıkım başladı.
Ekiplerin uzun süren uğraşlarının ardından yeşil alan üzerine yapılan binanın yıkılması, çevreci dernekler ve bazı sicil toplum kuruluşlarını sevindirdi.
Edirne Belediyesi 12 Haziran 2012 tarihinde, 1. Murat Mahallesi’ndeki park alanına yap-işlet-devret modeliyle 2 katlı, 104 metrekare lokal yapılması için Sarayiçi İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ne yapı ruhsatı vermiş, ihaleye bir tek bu dernek katılmış ve sözleşmeye göre dernek binayı aylığı 155 liradan, 10 yıllığına kiralamıştı.AW000783

 150 total views,  2 views today

Next Post

Minibüs Şöförlerine Vatandaşla Doğru İletişim Semineri

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü şehir içi ulaşımı sağlayan ETUS şoförlerine insanlarla birebir etkili iletişim, vatandaşla doğru iletişim, beden dili konularında eğitimler veriyor. Edirne Belediye Başkanlığı olarak 2012 yılı içerisinde şehir içi ulaşımında hizmet veren taksicilere ve minibüsçülere eğitim semineri verdiklerini ve 2013 yılında da bu eğitimlerin devam ettiğini belirtti. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp