Tasarım Çocuk Atölyesi çocukları Edirne semt pazarında

admin

Tasarım Çocuk Atölyesi çocukları Edirne semt pazarında (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’ de Okul Öncesi Süreli Sanat Eğitimi veren Tasarım Çocuk Atölyesi, 2016 Yaz Kampı Programları dâhilinde bu hafta Edirne semt pazarını4-6 yaş grubu çocukları ile canlandırdı. Edirne halkının samimiyetle yaklaştığı Pazar tezgâhları, miniklerimizin çalışkanlıkları ve görev bilinci, pazarcılarımızı bile hayrete düşürdü. Ziyarete gelen aileler, mutluluk dolu ve unutulmaz bir deneyim olduğunu belirttiler.

Tasarım Çocuk Atölyesi çocukları Edirne semt pazarında (2)

 

 

 

 

 

 

 

Pazar tezgâhlarının başında, karpuz, marul, domates satan çocuklar karpuzları poşetliyor, domatesleri tartıyor, fiyat söylüyor ve para üstü sayıyorlardı.

Tasarım Çocuk Atölyesi çocukları Edirne semt pazarında (4)

 

 

 

 

 

 

 

Oyuncaklarını 1 liradan tezgâha koymuşlar, börekler, kekler için ayrı bir tezgâh daha açmışlar.

Tasarım Çocuk Atölyesi’ nin yaz kampı programı yoğun talep ve beğeni ile karşılanıyor. Programda ormanda kamp kuran çocuklar, tüm kamp ritüellerini gerçekleştiriyor, takım oyunları ve ekip ruhuyla tecrübeler kazanırken, başka bir gün, ekolojik bahçede toprakla doyasıya zaman geçiriyor, kazıyor, suluyor ve ekiyorlar.

Tasarım Çocuk Atölyesi çocukları Edirne semt pazarında (3)

 

 

 

 

 

 

 

Haftanın başka bir günü renklerle, lekelerle farklı sanat malzemeleriyle çalışarak hayal güçlerinin sınırlarını zorluyorlar.

Kamp bunlarla da bitmiyor, yazın ve sıcağın tadını yüzerek, sulu bir günde bol bol eğlenerek geçiriyorlar.

 

 109 total views,  2 views today

Next Post

Vali ÖZDEMİR Selimiye’de şehitler için okunan duaya katıldı

              Edirne Valisi Günay Özdemir, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütü tarafından başlatılan darbe girişiminde vatanı savunmak için şehit düşen polis, asker ve vatandaşlar için Selimiye Camii’nde sabah namazında yapılan duaya katıldı.               Selimiye Camii Müezzini Hafız […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp