Taşlımüsellim köyünde yağmur ve şükür duası

admin

Taşlımüsellim köyünde yağmur ve şükür duası yapıldı. Başta Edirne olmak üzere komşu köyler ile ilçelerden gelen yüzlerce kişi köyde gerçekleşen duada bolluk ve bereket için dua etti.  Köy Muhtarı Olcay Aydemir ve köy heyeti Yağmur duasına gelen misafirleri karşılayarak hoşladı. Köy Düğün Salonunda gerçekleşen Yağmur ve şükür duasına Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, Lalapaşa Güreş Ağası Selami Tuncel, İş adamı Aydın Uçar,  Lalapaşa İl Genel Meclis üyesi Halil Akdağ, Köy Muhtarları, STK ve oda yöneticileri ile birlikte çevre köylerden gelen vatandaşlar katıldı.

Taşlımüsellim  Köyü muhtarı Olcay Aydemir,  yaptığı açıklamada, yağmur ve şükür duasının geleneksel hale geldiğini söyleyerek; “Her yıl bu mevsimde köyde yağmur ve şükür duası yapıyoruz. Yağmur duası ve mevlit için komşu köylerden ve Edirne merkezden çok sayıda katılım oluyor. Yağmur duasına gelen misafirleri muhtar ve ihtiyar heyeti olarak karşılayıp hoş geldiniz diyoruz. Yağmur duası nedeniyle insanlarımız birbiriyle görüşme imkânı buluyor, dertleşiyor ortak sorunlarını tartışıyor. Yağmur duaları ilimizde gelenek haline geldi. Yağmur yağmış olsa da yine bu geleneğimizi sürdürüyoruz. O zaman da adı şükür duası oluyor. Bu yıl da bunu gerçekleşirdik Duamıza katılanlara teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yağmur ve Şükür duası sonunda törene katılan misafirlere, etli pilav ve ayran ikram edildi.

 1,370 total views,  2 views today

Next Post

HIDIRELLEZ’DE SAHUR SOFRASI’NDA BULUŞALIM

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla her yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Kakava Hıdrellez Şenlikleri’nde bu yıl Ramazan coşkusu da yaşanacak.  Hem baharın hem de Ramazan’ın gelişinin karşılanacağı şenliklerde binlerce kişi Hıdrellez Sahur Sofrası’nda buluşacak; Kakava Ateşi bir kez daha sevgi, barış ve kardeşlik için yanacak. 2017 Aralık ayında UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp