TASMALI “Muhtarlar Toplumun Direğidir”

admin

Yeni yıl nedeniyle muhtarların sorunlarını dile getiren Edirne Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, kendisinin de bulunduğu bir toplantıda Edirne Valisi Hasan Duruer’in Muhtarların komşu ülkelere yapacakları seyahatlarda kolaylık sağlanacağını pasaport kolaylığı getirileceği SÖZÜ ALDIĞINI kaydetti.

Muhtarların 15’er kişilik kafileler halinde  yapacakları yurtdışı gezilerinde Valilik  tarafından araç tahsis edileceğini   ve kendilerine  bu seyahatleri sırasında  rehber verileceğini belirtti.

Bu desteği nedeniyle Vali Duruer’e minnettar olduklarını kaydeden Tasmalı, muhtarların beklentileri konusunda da şunları kaydetti” Yapılış çalışmaları devam eden yeni Anayasa’da muhtarların özlük haklarının artmasını bekliyoruz.ne yazık ki muhtarlarımız bugüne kadar tüm haklarda üvey evlat muamelesi görmüşlerdir.

MUHTARLARIN HİZMETLERİ KISITLANMAMALI
Büyük şehirlerdeki  köy ve mahalle muhtarlarımızın elinden özlük haklarının alınmasını doğru bulmuyoruz,bu kararın yeniden gözden geçirilmesi gereğine inanıyoruz.dediHalkın  demokratik yöntemlerle seçtiği ve hala her zaman iç içe olan muhtarların hizmetlerinde kısıtlama getirilmemelidir. Bu arada muhtarlarımızın  su elektrik için tahsilat yetkisi verilmeli. Muhtarlarımız maaşları ile ancak ihtiyaçlarının bir bölümünü karşılayabiliyor.Aldığımız ücretler yeterli değil. Muhtarların yaptıkları hizmetlerin büyük bölümü nüfus idaresine devredildi.maddi imkanlarımız elimizden alınıyor.

MUHTARLIKLARDA TEBLİGATLAR BİRİKİYOR

Adresleri bulunmayan PTT tebligatlarının muhtarlıklarda biriktiğini belirten tasmalı” elimizde sahibi bulunmayan binlerce tebligat var bunların  bir kısmı mahkeme kağıtları  büyük bölümü ise trafik suçlarından oluşuyor. İlimizde MOBESE’nin devreye girmesi ve fahri Trafik müfettişlerinin görevlendirilmesinden bu yanatrafik cezalarında büyük artış olduğunu görüyoruz.Şürücü arkadaşlarımızın ceza yememeleri için trafik kurallarına riayet etmeleri  ile bu cezalar azalacaktır. Halkımızın geresiz yere ceza almaları bizleri de üzüyor.Bu konuda  muhtarlıklarımızda sahibine ulaştırmayı bekleyen binlerce tebligat var”

 249 total views,  2 views today

Next Post

Batum Hoca Yeni Anayasa’dan Umutsuz

Edirne Barosunun davetlisi olarak, Türkiye’de “Demokratikleşme Süreci ve Yeni Anayasa” adlı panele katılmak üzere   Edirne’ye gelen CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, bu toplantı öncesi partisinin il merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Batum Hoca henüz siyasetin esnekliğine  yeni ısınıyor. Konuşmalarına bakıldığında Üniversite hocalığı yönü  daha ağır basıyor. CHP Milletvekillerinin ve partililerin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp