TASMALI “okulların kayıt döneminde gelen misafirlere yardımcı olalım”

admin

Edirne Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı  İrfan Tasmalı , Öğrencilerin kayıt döneminin aşlaması nedeniyle yaptığı açıklamada, kente gelen öğrenci ve yakınlarını Edirne’den  iyi izlenimlerle ayrılması  halinde  Edirne’nin tanıtımına büyük katkı  yapacağını belirterek; “ Okullarda kayıt dönemi başladığı için  kentimize öğrenci kaydı nedeniyle çeşitli illerden gelen insanların sayısı her geçen gün artıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

EDİRNE’DEKİ OKULLARA İLGİ ARTIYOR   

Kentimiz huzurlu bir kent olduğu için okullar kenti olmuş durumda. Edirne’nin huzurlu ve mutlu insanların kenti olması nedeniyle okul tercihleri bu ile yapılıyor. Bu ilgide Edirnelilere de büyük görevler düşmektedir.

Sadece Edirne merkez değil kazalarımızda da meslek okullarımız liselerimiz  var. Kentimize kayıt amacıyla gelen öğrencilere ve yakanlarına ne kadar duyarlı davranırsak kentimizin tanıtımı açısından  o oranda yarar sağ3lar.

KENTİMİZİN GELİR DÜZEYİ ARTACAK  

Yurtlarda, evlerde onlara kolaylıklar sağlayıp sorunlarının çözümüne katkı sağlarsak Edirne’ye ilgi daha da artacaktır. Edirne’nin tercih edilmesi sonucu gelir kaynaklarımız artmış olacaktır.

Ayrıca ülke içinde ve dışında reklamımız da artmış olur. 92 yıl Osmanlı Devletine başkentlik yapan Edirne’mize çeşitli ülkelerden öğrenciler de gelmektedir. Bu öğrenciler buradan mezun olup dünyanın çeşitli ülkeline gittiklerinde Edirnemizi tanıtacaklardır. Mezun olduktan sonra da tekrar ilimize geleceklerdir. Özellikle şunu belirtmek isterim. Kentimize gelen öğrencilerimize Edirne’nin esnafları işadamları , odalarımız  kısaca her insanımız gelen öğrencilere  sahip çıkmalıdır. Ekonomik  durumu bozuk olan öğrencilere yardım sağlanmalıdır. Öğrencilerin buraya ilgi duymasını sağlamak gerekmektedir.

Edirne’nin ne kadar huzurlu bir kent olduğunu gelen öğrencilere aileleri ile birlikte güven duymalarını sağlamalıyız.

Ben de hafta sonunda kızımın Üniversiteye  kaydı için Yalova’ya gittim, orada da gördüm  öğrencilere  büyük ihtimam gösteriyorlar.

YURTLARDA  İYİ YÖNETİCİLER VAR KOLAYLIK GÖSTERİYORLAR

Yurtları ve evleri gezdik. Öğrenci yurtlarında çok iyi idareciler var. Herkese yardımcı oluyorlar. Bizlerin de iyi bir tanıtım yapmamaz lazım. Bu durum hem ilimiz hem de ülkemiz açısından yararlı olacağı inancındayım.

Bu arada öğrencilere evlerini kiralayan ev sahipleri çok kira almak için kira yükseltme ve depoziti yüksek gösterip öğrencileri  zor durumda bırakmaktadır. Öğrenciler açısından fazla karı düşünmemek lazım.

HALK GÜÇ ŞARTLARDA ÇOCUKLARINI OKUTUYOR    

Öğrencilerin, velilerin hangi şartlarda yaşamlarını sürdürdüklerini öğrencilere nasıl harçlık sağladıklarını dikkate almalıyız. Bu arada öğrencilerimize de görev düşmektedir.

Onlar da gittikleri aile ortamında uyum sağlamalı, gecenin belirli saatinden sonra huzur bozucu hareketlerde bulunmamalı, Apartman sakinleri ile uyum içinde olmaları lazım.

HALKIMIZ MİSAFİRİ SEVER     

Kentimiz insanı misafiri sever. Gerektiğinde yemeğini verir yardıma koşar. Öğrenciler bizim geleceğimiz için önemli bir gelir kaynağıdır bunu hiçbir zaman akıldan çıkarmamalıyız. Ev sahiplerimiz de öğrencilere kira konusunda insaflı davranmalıdır.

Edirne’ye çocuklarını kayıt için gelen aileler otellerde  yer bulmada zorlanıyorlar. Bazıları asker arkadaşlarını dostlarını buluyor onların yanında kalabiliyor.

Bizler gelen misafirlerin kentimizden olumlu izlenimlerle ayrılmasını sağlarsak, esnaflarımız gelen konuklara fahiş fiyat uygulamazlarsa  hatta tanıtım amacıyla bazı ikramlarda bulunurlarsa  Edirne’nin tanıtımına katkı yapmış olurlar. Edirne’nin okullar kenti olmasına katkı yapmalıyız.” Dedi

 

 

 206 total views,  2 views today

Next Post

GAYTANCIOĞLU’ndan meclis araştırma önergesi

              CHP Edirne Millitvekili Doç Dr Okan Gaytancıoğlu TBMM Başkanlığına  verdiği araştırma önergesinde, “Çin hükümetinin çevresel şartlara uymadıkları gerekçesi ile bir çok karton fabrikasını kapatması sonucunda Çin’de 1 milyon tonluk bir kapasite üretimden çekilmiştir. Yıllık karton ambalaj tonajı 500 bin ton olan Türkiye ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp