TASMALI “Yeni Yıl Yeni Umutlar Getirmeli”

admin

Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı  ve Şükrüpaşa Muhtarı İrfan Tasmalı,ülkede ve ülke çevresindeki olumsuz gelişmelerin en çok muhtarları tedirgin ettiğini belirtti. Her zaman halkın sorunları ile iç içe yaşayan köy ve mahalle muhtarlarının her zaman huzur ve güvenden yana olduklarını kaydeden Tasmalı  daha  sonra  şunları  belirtti “ Mahallelerde hırsızlık olur en çok biz üzüntü duyarız. Allah esirgesin bir saldırı bir yangın bir cinayet vakası ile karşılaştığımızda içimiz  yanar.

Bizler halkın oyları ile seçilen ve her zaman halkın içinde yaşamak zorunda olan halkın temsilcileri olarak her an  mahallemizdeki ve köylerimizdeki sorunlarının içinde yaşıyoruz. Bu denli önemli bir görevin bugüne kadar yeterince önemsenmemesi görevleri sırasında maddi imkanlarının her geçen gün daha da kısıtlanması bizleri üzmektedir.

ÇIKACAK YASALARDA MUHTARLARIN TALEBİ DİKKATE ALINMALI

Yeni yasalarla muhtarların şartlarının daha iyi olması gerektiği kanısındayım. Bu gerçekleşmediği takdirde demokrasimizin kılcal damarları olan muhtarlık hizmetlerini devamı için insan bulmak daha da zora girecektir.

Kendi işlerimizin halkın sorunlarına çare bulmanın ötesinde bir de PTT’den gelen tebligatları ve yerine ulaşmalarındaki sorunla ,halkımızın  bu bildirimlere tepkileri  bizleri yıpratmaktadır.

Birçok muhtarımız  kira ve diğer giderlerini cebinden ödemek zorunda kalıyor. Büyükşehir konumuna gelen illerdeki muhtarlarımız ile köylerdeki  muhtar arkadaşlarımız daha da mağdur durumdadır.Bu sorunlarımızın yeni yılda en aza indirilmesini ve muhtarlarımızın taleplerinin dikkate alınmasını bekliyoruz” uyarısında bulundu DSC_8991

 179 total views,  5 views today

Next Post

Öğrencilerin Kıyafet Tasarımlarına Moda Girişimcilerinden Tam Puan

Girişimcilik, Moda Tasarımı ve Sabunculuk Eğitim Kursu’nun açılışı için İstanbul’dan Edirne’ye gelen 15’e yakın moda girişimcisi, Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerinin yaptığı moda kıyafetleri karşısında hayranlıklarını gizleyemedi. Okul yönetimi ile görüşerek öğrenciler tarafından tasarlanan kıyafetleri çoğaltıp yurtdışı pazarına açmayı isteyen girişimcilere Vali Hasan Duruer de tam destek verdi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp