Tava Ciğer Ustaları’ndan Başkan Gürkan’a ziyaret

admin

Edirne Tava Ciğer Ustaları derneği yönetimi, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Geçtiğimiz günlerde kuruluş çalışmalarını tamamlayan Edirne Tava Ciğer Ustaları Derneği, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret ettiler. Ziyarete Dernek Başkanı Niyazi Yavuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Kazım Gilan, Aydın Doğan, Mehmet Ali İpek, Nusret Demir ve Serhat Yaz katıldılar.

Edirne’deki ciğer ustalarının dernek çatısı altında buluşmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Tava Ciğerinin turizm alanında önemli bir yöresel yiyecek olduğunu  belirterek, “Bundan sonra ciğercilerin denetlenmesinde dernek olarak sizlerden de yardım alarak, ciğerimizin iyi standartlarda servis edilmesini birlikte hareket ederek sağlayabiliriz” dedi.

Dernek yönetimi, Edirne’nin yöresel lezzeti tava ciğer için kurs açarak usta ve kalfa yetiştirmeyi planladıklarını belirttiler.

 77 total views,  2 views today

Next Post

Çanakkale’den temiz hava için umut verici haber!

TEMA Vakfı’nın açtığı dava ile Danıştay, Ağan kömürlü termik santral projesinin ÇED olumlu kararını iptal etti.  TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin ÇOĞALÇanakkale’de kurulması planlanan Ağan kömürlü termik santral projesinin ÇED olumlu kararının iptali için TEMA Vakfı’nın açtığı dava sonucuyla ilgili açıklamalarda bulundu. ÇOĞAL ‘’Çanakkale’de kurulması planlanan Ağan kömürlü termik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp