Tayakadın Spor’da tek hedef 3. lig

admin

TAYAKADINSPOR BAŞKAN VE YÖNETİCİLER (4)

 

 

 

 

 

 

Edirne Merkez köylerinden Tayakadın Spor’u daha önce kapanma aşamasında devralan Yeni Kulüp Başkanı Gürkan Göçmen yeni yönetimi ile kolları sıvadı. Köklü geçmişi olan takımına sahip çıktı.   Kapanma tehlikesinde olan takımı ile  ilk olarak Köyler Arası Futbol Turnuvası düzenledi Bu turnuvaya  çeşitli köylerden 14 futbol takımı katıldı. Tayakadın Spor Kulübü Başkanı ile röportaj yapan Metin Karagöz yeni kulüp başkanı Göçmen’in takımı enkaz olarak aldığını belirterek; “ Başkan Göçmen takımın geleceği konusunda çok iddialı konuştu ve konuşmasında şunları söyledi, “Kulüp binasını baştanbaşa yenileyeceğiz bu konuda çalışmalar ileri düzeye gelmiş.

HEDEFE ULAŞMAK İÇİN NE GEREKİRSE YAPILACAK

????????????????????????????????????

 

Kulüp binasının ön tarafında havuz bulunmaktadır. Seyircinin maçları rahat seyretmesi için yeni tribünler yapıldı. Kulübümüzün 44 adet sponsoru bulunmaktadır. Tek hedefimiz üçüncü lig. Tüm hazırlıklarımızı bu amaca göre yapıyoruz. Kesinlikle takımımızı 3. Lige çıkaracağız. Edirne’de bu hedefe ulaşan tek takım biz olacağız. Buna ulaşmak için Kulüp Başkanı olarak ne gerekirse yapacağım.

Bu arada Köyümüzde bayan basketbol takımı kurmak için ön hazırlıkları yaptık. Köyümüze yeni basketbol sahası hazırlayacağız. Basket takımımız için üniversitelerden bayan öğrenci alacağız. Köyümüzden de basket için elverişli olan bayan gençleri de bu kadroya dahil edip takımımızı oluşturacağız.

Diğer taraftan 25 Mayıs tarihinde Tayakadın Spor futbol sahasında halk konseri düzenleyeceğiz. Bu konsere sanatça Ali AN’ı getireceğiz. Bu konsere Tüm Edirne halkımız davetlidir. Herkesin köyümüze gelip, bizleri görmelerini istiyoruz.

Bir de köyümüzde voleybol sahası yaptıracağız. Gençlerimizin kahvelerde oturacağı yerde spor faaliyetlerinde bulunmalarını istiyoruz. Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmanın en emin yolunun spor yapmak olduğu inancındayız.

Atatürk’ün de dediği gibi “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta bulunur” inancı ile hareket ediyoruz.

Köy halkımızın da spora ilgisi büyük. Onun için köyümüzde başlatacağımız spor etkinliklerinde başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

????????????????????????????????????

 144 total views,  2 views today

Next Post

TUTEKS -2016 Paneli Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde yapıldı

            Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından TUTEKS 2016 kapsamında düzenlenen Tekstil Ürünleri İhracatında Üretim Sorunları Paneli 03 Mayıs 2016 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Batı Trakya Milletvekili Hüseyin Zeybek, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Bayrak, Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp