TBMM’ye Dilekçe Gönderdiler

admin

AW000126

 

TBMM Başkanlığına sunulan ‘Tabiatı Biyolojik Çeşitliliği Koruma Yasa Tasarı’sını protesto etmek için yazılan 540 imzalı dilekçe, Uzunköprü Çevre Gönüllüleri Derneği tarafından TBMM Başkanlığına gönderildi. Dilekçenin yer aldığı zarfın postaneye tesliminden önce, Çevre Gönüllüleri Dernek Başkanı Hacer Doğrugüven tarafından PTT önünde bir basın açıklaması yapıldı.

Uzunköprü Kent Konseyi Başkanı Zakir Buğdaycı da , basın açıklaması sırasında destek vermek için oradaydı.Dün saat 13.00’da şikayet dilekçesinin Ankara’ya gönderilmesinden önce, Uzunköprü Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yapılan basın açıklaması aynen şöyle: “Uzunköprü Çevre Gönüllüleri Derneği olarak Uzunköprü’den toplanan 540 imzalı dilekçeyi TBMM Başkanlığına bugün gönderiyoruz.

Siyasi iktidarın TBMM’ye sunduğu ve adı ‘Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Yasa Tasarısı’ maalesef çevrenin korunmasını değil yatırımlar için kullanılmasını doğal alanlarımızın, ekosistemlerimizin kar için heba edilmesini getireceği endişesini taşımaktayız. Gittikçe yok olan Ergene Havzası’nın bu tür yasal mevzuatlarla daha da kirleneceği, Trakya’mızın kaldıramayacağı kirlilik yükleriyle karşılaşacağını da düşünüyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden istediğimiz, ‘Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Yasa Tasarısı’nın bilimsel ve hukuksal itirazlar gözetilerek geri çekilmesidir. Yaşamın devamlılığı açısından daha fazla korumacı yasaya, daha fazla etkin idari tedbirlere ihtiyaç vardır. Bölgemiz milletvekillerinin de doğaya karşı yasal düzenlemeler içeren bu yasa tasarısına karşı çıkmasını bekliyoruz.

Yasa tasarısına karşı destek ve imza veren tüm Uzunköprülülere ve saygıdeğer basınımıza da saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. “

 189 total views,  2 views today

Next Post

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün tarihçesini konu ile ilgilenen herkesçe biliyor.      Kadınlarımız ve dünya  kadınları için  hayati önemi olan bu gün yine bildik törenlerle kutlanacak.       Beylik sözcüklerle benzer nutuklarla  “8 Mart Kadınlar Günü”  bir kez daha geçiştirilecek. Kadın hakları ve bu konuda kazanımlar konusunda bol […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp