TED Edirne Koleji Müdürü Yücel Balkanlı’dan Ziyaret

admin

TED Edirne Koleji Müdürü Yücel Balkanlı Edirne Ajans Medya Grubunu ziyaret etti.  Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi, Edirne Güzel Sanatlar Lisesi, Özel İstanbul Beykent Fen, Anadolu ve Sosyal Bilimler Lisesi gibi birçok lisede müdür olarak görev yapan bölgenin sevilen ismi Yücel Balkanlı’nın ziyaretinden büyük memnuniyet duyan Edirne Ajans Medya Grubu Şirket müdürü Necmi Engin Balkanlı’ya yeni görevinde başarılar diledi.  Radyo Su stüdyolarını ziyaret eden Balkanlı daha sonra Matbaa tesisimiz ve promosyon ürünlerinin satışı olan teşhir salonumuzu ziyaret edip çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler aldı.

Edirne’de eğitim sektörüne farklı bir bakış açısı getireceği ve eğitim  kalitesinde beklentilere en iyi cevap verecek olan TED Edirne Koleji’nin  2019-2020 yılında Eğitim – Öğretim yılına başlayacağını vurgulayan Balkanlı çalışmalar hakkında da çeşitli bilgiler verdi.

TED Koleji Müdürü Balkanlı kolejin fiziki şartlarının dünya standartlarında olduğunu belirterek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Tüm uluslara yol gösteren Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal

Atatürk’ün kuruluşuna öncülük ettiği, misyonu insan haklarına saygılı, demokratik ve özgürce düşünen, sorgulayan, düşüncelerini özgüven ile ifade edebilen herkesin öğrenci, öğretmen ve yönetici olmak istediği TED ailesine Edirne TED Koleji Kurucu Müdürü olarak 1 Ağustos 2018 tarihi itibarı ile katılmaktan dolayı büyük bir onur ve heyecan yaşıyorum. Kolejimiz de 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrenci kayıtlarımızın başlayacağı anaokulundan, liseye kadar eğitimler mevcut olacak.  Oldukça modern bir tesisimiz var. Okulumuz 1750 öğrenci kapasiteli bir eğitim kurumu olarak tasarlanmıştır. İçerisinde kütüphanesi, basketbol sahaları, yeşil alanı bulunuyor. Bu tesisin Edirne halkının ve çevrenin eğitim alanında çekim noktası olacağını düşünüyorum.”dedi.

 “Edirne’de Eğitime büyük katkı sağlayacağız”

Balkanlı ayrıca, kolejin kentteki eğitime çok büyük katkı sağlayacağının altını çizerek şöyle devam etti; “Hem eğitimsel anlamda hem akademik anlamda öğrencilerin ve velilerin kişisel gelişiminde büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Eğitim müfredatıyla öne çıkacağımız kanaatindeyim. TED Koleji’nin kurumsal kimliği zaten bilindiği üzere belli, ilk TED Koleji’nin kuruluşu 1925’lere dayanan,  Atatürk’ün önderliğinde ve destekleriyle Türk Eğitim Derneği’nin altyapıları atıldı ve o günden bu güne 1928 tamamlanmış Türk Eğitim Kurumları, Türk eğitimine, Türk milletine katkı sağlayan birçok önemli kişiyi yetiştirmiş, müfredat programlarıyla öne çıkmış, bilimsel, sanatsal, kültürel ve sportif çalışmalarda özgüveni gelişmiş öğrenciler yetiştirmeyi misyon edinmiş bir kurum. Bu nedenle ben şahsım adına Edirne’ye bu kurumu kazandıran Nesim İba’ya ve Belgin İba’ya ayrıca çok çok teşekkür ederim.” Dedi.

“En iyi eğitim kadrosu ile önemli başarılara imza atacağız”

Eğitimin iyi olmasının en önemli kuralın deneyimli ve iyi bir akademik geçmişi olan eğitmenler olduğunu vurgulayan Balkanlı tecrübeli ve donanımlı eğitmenler ile çalışacakların altını çizdi.

Eğitmen seçimlerimizde ise Ankara merkezli olarak yapacağız. O nedenle biz eğitmenlerimizin akademik ve nitelik anlamında eğitmenlerle eğitim öğretimimize başlayacağız. Eğitmen anlamında en iyilerle çalışacağız.” Kolej 2019-2020 eğitim öğretim yılında hayata geçecek.

 

Next Post

“Ahilik Haftası” özel programı Radyo Su’da büyük ilgi gördü

17-23 Eylül 2018 tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası kutlamaları Edirne’de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.  Etkinlik kapsamında İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun ve Edirne Ticaret İl Müdürlüğü Hakem Heyeti Raportörü Canan ATASOY 20 Eylül 2018 Perşembe günü saat: 18.00’de  Bölgenin güçlü sesi 92,2 Radyo Su’da Canlı yayın programına katıldı.    Ahilik […]

Subscribe US Now

EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp