TED Edirne Koleji’nin inşaatı hızla yükseliyor.

admin

Edirne’nin tanınmış iş adamlarından Nesim İba ve Eşi Belgin İba’nın önderliğinde Edirne’de eğitime yön verecek olan TED Edirne Koleji’nin inşaatı büyük bir hızla ilerlemeye devam ediyor.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete geçecek olan TED Edirne Koleji’nin geçekleşen temel atma töreni yaklaşık olarak 1 ay önce (20 Nisan 2018) büyük bir katılımla gerçekleşmişti.

TED Okullarının 40.sının Edirne’de hizmete girecek olmasıyla birlikte ilimizde rekabet ve eğitim koşullarının büyük bir değişime uğrayacağı belirtildi.

EDİRNE Ajans Haber Merkezi’nin önceki gün ziyaret ettiği TED Edirne Koleji İnşaat alanında çalışmalar yerinde görüntülendi. Metrelerce yükseklikteki büyük vinçlerin ve  ekibin kesintisiz olarak çalıştığı inşaat alanında, temel atma töreninin gerçekleştiği 20 Nisan 2018 Tarihinden bu yana büyük bir ilerleme yaşandığı görüldü. Şantiye yetkililerinde alınan bilgiye göre; TED Edirne Koleji inşaat çalışmalarının sürece uygun şekilde aksamadan devam ettiği belirtildi.

TED Edirne koleji ana sınıfları, ilk, orta öğretim, lise dahil olacak şekilde toplam 20 bin m2 arazi üzerine 19 bin m2 kapalı alana sahip olacak. 2019 -2020 Eğitim Öğretim yılında faaliyete geçecek olan TED Edirne Koleji öğrencilere sağlayacağı eğitim sistemi ile Edirnelilerin ilgi odağı oldu.

 254 total views,  2 views today

Next Post

CHP Aday tanıtım töreni Ankara’da gerçekleşti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin de katılıyla gerçekleşen seçim bildirgesi ve Aday Tanıtım töreni büyük bir katılımla Ankara’da JW Marriott Hotel’de gerçekleşti. CHP Edirne Milletvekili Adayları Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Yakup Atalay, Erdoğan Gümülcineli ve CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın da katıldığı toplantıda konuşan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp