TEGV Edirne İl Temsilciliği Kapılarını Çocuklara Açtı

admin

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Edirne’de kurulan 3’üncü İl Temsilciliği’nin resmi açılış töreni 3 Haziran 2013 tarihinde gerçekleşti.

 

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Edirne’de kurulan 3’üncü İl Temsilciliği Nisan ayından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte. Edirne Belediyesi’nin desteği ile hayata geçen temsilciliğin resmi açılış töreni, 3 Haziran Pazartesi günü CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Edirne Valisi Hasan Duruer, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, TEGV Eğitim Dostu Bahar Koman, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci ve TEGV Genel Müdürü Berna Çağatay’ın yanı sıra bircok konuğun ve eğitim dostunun katılımıyla gerçekleşti.

 

Edirne Belediyesi tarafından Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na tahsis edilen iki katlı bir binada kurulan Temsilcilik; kendi mekanında ilköğretim çağındaki çocukları çeşitli etkinliklerle, kitaplarla, kutu oyunları, satranç, belgesel filmler ile buluşturacak. Temsilcilik, ayrıca TEGV’in Bilgi Benim İşim, Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum, Birikim, Kendime Yolculuk, Eğlen-Öğren-Hijyen gibi eğitim programlarını Edirne’deki İlköğretim Okullarında uygulayacak. Çeşitli seminer ve şenlik gibi aktiviteler ile il bütününde ses getirecek.

 

Edirne İl Temsilciliği’nin içinde kütüphane, etkinlik odası, ofis ve gönüllü odası, binanın arkasında ise küçük bir bahçe bulunuyor. Edirneli tüm ilköğretim çağındaki çocuklara açık olan ve yılda 2.000 çocuğa ulaşabilecek kapasiteye sahip olan Temsilcilik; güler yüzlü, sıcak, donanımlı öğrenme ortamıyla, çocuklara yaşam becerilerini geliştirecek ve temel eğitimlerine destek verecek eğitim olanakları sunuyor. IMG_0693

 157 total views,  2 views today

Next Post

Festivalde 2 Ton Ciğer Dağıtıldı

Edirne’de bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘Bando ve Ciğer Festivali’ne katılanlar, Edirne’nin  meşhur tava ciğerinin tadına baktı. Saraçlar Caddesi’nde   kurulan stantlardan halka ücretsiz olarak yaklaşık 2 ton tava ciğer dağıtıldı. Edirne Valisi Hasan  Duruer ve Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi  Aşçı giysileri ile ciğer dağıtımı yaptı. Bu yıl yapılan Bando ve Ciğer […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp