Tek Gıda İş İle Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

admin

Trakya Birlik Genel Müdürlüğü ile Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Tek-Gıda İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Trakya Birlik Genel Müdürlüğünde bir araya gelen Tek-Gıda İş Sendikası ve Trakya Birlik Yetkilileri 01.08.2012- 31.07.2014 dönemini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi üzerinde mutabakata vardılar. Görüşmelerin anlaşmayla sonuçlanmasını müteakip, Yönetim Kurulu Başkanı Rafet SEZEN başkanlığında Trakya Birlik Yetkilileri ve Mustafa AKYÜREK başkanlığında Tek-Gıda İş Sendikası Yetkilileri Toplu İş Sözleşmesini imzaladılar.

ÇALIŞANLARA SÜSYAL HAKLAR SAĞLANDI

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, birgün önce Trakya Birlik Genel Müdürlüğü, Bölge Müdürlükleri ve bağlı 48 Kooperatifte çalışan toplam 436 sendikalı personeli kapsayan toplu iş sözleşmesinin Trakya Birlik ile Koop İş Sendikası arasında imzalandığını hatırlatarak, “Bu defa Tek-Gıda İş Sendikası ile imzalanan toplu iş sözleşmesi Entegre Tesisler ve Karacabey Yağ Fabrikalarında çalışan 557 sendikalı personeli kapsamaktadır. İki yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesinin 01.08.2012-31.01.2013 tarihlerini kapsayan ilk altı aylık döneminde seyyanen ücret artışı yapılmıştır. 01.02.2013 tarihinden itibaren 6’şar aylık dönemler halinde ise TÜFE oranındaki artışlar ücretlere yansıtılacaktır. Ayrıca ücretler dışında çeşitli sosyal yardım ödemelerinde artışlar yapılmıştır. İşveren olarak elimizdeki imkanları sonuna kadar zorlayarak çalışanlarımıza  işyeri şartları çerçevesinde verebileceğimiz en iyi ücreti verdik. Yeni toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

Tek-Gıda İş Sendikası adına Mustafa AKYÜREK ise yeni Toplu İş sözleşmesinin tüm çalışanlara hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek sözleşmeyi imzaladı.IMG_2053

 152 total views,  2 views today

Next Post

Memur-Sen’den ‘Kılık-Kıyafette Özgürlük’ İçin İmza Kampanyası

Memur-Sen Edirne İl Temsilcisi Erdinç Dalgıç, ‘Özgürlük için 10 Milyon İmza’ kampanyası başlattıklarını belirterek kamu kurum ve kuruluşlarında kılık-kıyafet özgürlüğü istediklerini söyledi. Memur-Sen üyeleri Saraçlar Caddesi’nde bir basın açıklaması yaparak kılık-kıyafet yönetmeliğini protesto etti. Grup adına basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Edirne İl Temsilcisi Erdinç Dalgıç, “Bir yanda ‘Büyüyen Türkiye’ ideali, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp