Tekin “Beş Yıl İçinde Havsa’nın Çehresini Değiştirdik”

admin

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin makamında gazetemize verdiği özel açıklamada, beş yıllık sürede belediye faaliyetlerini ve kısa vadede yapacakları işleri gündeme getirdi. Havsa sokaklarında ilçenin ekonomisini tanıtan heykel figürleri ile donattıklarını, arıtma sisteminin mart ayı sonunda tamamlanacağını söyledi.

Belediye Başkanı Tekin açıklamasını şöyle sürdürdü; “Havsa halkı beş yıl önce bize görev verdiğinde çok zorluklarla karşılaştık. Borçlu bir belediye teslim almıştık. Araç parkı ve belediyenin günlük işlerinin sağlanması konusunda ilk zamanlar büyük sıkıntı yaşardık.

oğuz-tekin-havsa3

Aradan geçen beş yıl zarfında Havsa ilçemizin daha modernleştiğini dışarıdan gelen vatandaşlar daha net görüyor.Bu ev hali gibi, ekonomide yaşadığımız sıkıntılar işlerimizin gecikmesine daha geniş zamana yayılmasını neden oluyor.

İlk olarak çarşımızın merkezinde düzenlemeler yaptık. İlçemize Edirne istikametinden gelip İstanbul İstikametinde ilçemizi terk edecek olanlar, İlçemizden kimseye sormadan, ilçemiz halkının geçim kaynağının ne olduğunu rahatlıkla anlayabilecek heykel figürleri yaptık Otogarımızda ay çiçeği, Cumhuriyet mahallemizde buğday heykeli Edirne girişinde ise ilçemizdeki hayvancılığı öne çıkarmak adına birtakım hayvan figürleri yaparak, ilçenin geçim kaynağını tanıttık. Havsa tarihinde ilk kez planlı programlı bir şekilde yer altına alt yapı çalışmalarına giriyoruz. Bundan yaklaşık iki ay önce iki kenar mahallemizde Altyapı çalışmamıza başladık. Bunlar yer altı suyu toplama kanılı ve kanalizasyon sistemi projemiz, şehrimizin arıtma tesisi mart sonu itibariyle bitmiş olacak. Bazı il ve ilçelerimizde aratma tesisi bulunmadığını biliyoruz. Biz ilçemizde arıtma tesisimizi tamamlamış olacağız. Bu tesisin önümüzdeki mayıs sonunda da hizmete sunmayı düşünüyoruz. Havsa’nın tüm mahallelerinin kanalizasyonu değişecek. Kanalizasyonlarımız kamera sistemi ile izlenecek.Tabi bu işi yaparken sıkıntılarımız olacaktır şehrimizin asfaltı, mahalle yollarımızın parke taş çalışması ve bütün abone bağlantıları olacağı için ilçede bu iş tapalanıp,kanalizasyon yapılmasından sonra üzerindeki toprağın çökmesi beklenecek.

oğuz-tekin-havsa2

Bu arada ilçemizdeki mezbahayı düzenlemeyi planlıyoruz. Onun da projesi hazır durumda. Sayın Valimizin desteği ile hayvan pazarımızın üstünün kapatılması, sosyal alanların iyileştirilmesi amacı ile projemiz var. Onun da ihalesine çıktık, bunun sonuçlanmasını bekliyoruz. Bunun gerçekleşmesi ile hemen çalışmalara başlayıp Trakya’nın en önemli hayvan pazarını modern hale getireceğiz. Bu arada mevcut pazarımızın üzeri de kapanacak. Bunu da ilçemizin bir sanayici büyüğümüzün destekleri ile gerçekleşeceğiz. Mahallelerimizde yeşil alan düzenlemelerine park çalışmalarına da mümkün olduğunca hız vereceğiz.

Araç parkımızın büyük bir kısmını değiştirdik. İlçemize 16 araç kazandırdık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan hibe olarak yol süpürme aracı sağladık dün itibariyle hizmete soktuk.Kanalizasyon arıtma tesisi arıtma suyu maliyeti yaklaşık 10 trilyon lirayı buluyor.

Bu iş için harcanacak paranın yüzde ellisini hibe olarak aldık.Diğer yarısını ise 18 yıl ödenme koşulu ile İller Bankası’ndan kredilendirme şeklinde sağladık” diyen Başkan Oğuz, Kendisine yöneltilen” Siz, halkın her kesimle iyi ilişkiler içinde olmayı nasıl sağlıyorsunuz” şeklindeki soruyu yanıtlayan Tekin, Havsa Belediye Başkanının kapısının her zaman halka açık olduğunu,Belediyeye başvuran her vatandaşla imkanlar oranında ilgilendiklerini belirterek şunları söyledi;

oğuz-tekin-havsa

TÜM VATANDAŞLARIMIZLA İYİ İLİŞKİLER İÇİNDE OLMAYI AMAÇLIYORUZ

“Şu odaya girip derdini sıkıntısını benimle paylaşmak isteyen bir vatandaşımızı mümkün olduğunca başı öne eğik olarak buradan çıkartmamaya çalışıyoruz. Hepimiz bu şehrin insanlarıyız. Hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Üzüntü ve sevincimizi birlikte paylaşıyoruz. Bu benim yapımdan, ticaretten gelmemden kaynaklanıyor. Çeşitli sivil toplum kurumlarında görev yapmamın da her kesimle iyi ilişkiler içinde olmam çalışma ufkumun genişletmesini sağladı” dedi

oğuz-tekin-havsakpk

Tekin Havsa ilçesinin çevresindeki ufak çaplı sanayi kuruluşlarının belediyeye büyük desteği olduğunu festivalin organize edilmesinde ve pazaryerinin kapatılmasında maddi katkı sağladıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Sanayicilerimiz belediye olarak destek istediğimizde imkanları oranında bizlere katkı yapıyorlar. Her zaman sanayicilerimizle iyi ilişkiler içindeyiz”dedi.

 74 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan; "Hep birlikte muhteşem bir Edirne yaratacağız"

CHP Merkez İlçe’de yapılan basın toplantısında partiye katılanlara rozetleri takıldı. Buradaki toplantıya Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan il ve merkez ilçe başkan ve yöneticileri katıldı. Burada konuşan Gürkan bu toplantının amacının partilerine kendiliğinden gelerek üye olmak isteyen18 kişi için sade bir rozet takma töreni düzenlemek olduğunu belirterek şunları söyledi; […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp