TEKİN, “bunalımın maliyeti vatandaşa çıkıyor”

admin

TEKİN, bunalımın maliyeti vatandaşa çıkıyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin  parti ile merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Buradaki basın toplantısına  Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ,Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirezcı katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan İl Başkanı Pekcanlı 1 Eylül Barış gününün kutladı ve Gürsel Tekin’in bu güne destek verdiğini belirterek sözü Tekin’e verdi.

Gürsel Tekin konuşmasında, Edirne’nin hem CHP hem de Türkiye için önemli bir kent olduğunu belirterek; “Allah Edirne’nin birliğini dirliğini ve Sosyal Demokratlığını bozmasın. Ülke zor bir zamandan geçiyor. İçimizde çok genç kardeşlerimiz var. Bu arkadaşlarımızın ülkenin bu noktaya gelmesini bilme şansı yok.

CHP her zaman darbenin karşısında olmuştur. Biz darbeyi yarım asırdır kemiklerimizde hissediyoruz. Darbeden önce arkadaşlarımızı kaybettik. Demokrasiye kuşkusuz sahip çıkacağız. Peki ne oldu da bunlar oldu. Bu bir günde oluşan bir olay değil.

BU SİYASİ TERCİHTİR

Ortadoğuda olaylar oluyor.  Ülkemizin bugüne gelmesi bir siyasi tercihtir.Ecevit ABD’ye davet edilmiş kendisine Ortadoğu eş başkanlığı teklif edildi. Ecevit bunu ret etti. Sonunda başına gelenler malum.

Sonra iktidara gelen Erdoğan ben  Milli görüş gömleğini attım dedi.Bunu küresel dünyaya  duyurdu. Sonraki 1 Mart teskeresinde partimizi takındığı tavır belli. Tasarı kabul görmedi. Daha sonra iktidar partisi Irak’ın parçalanması 1.5 milyon insanının ölmesine göz yumdu. Olmamamız gereken yerde taraf olduk. Bu siyasi bir tercihti.

Hükümet Kaddafi’nin ezilmesine katkı yaptı isyancıları destekledi.

2010 yılında Zamanın başbakanı Antep’te bir miting yaptı.Erdoğan o mitingde Suriye ile dostluk mesajları verdi.

TEKİN, bunalımın maliyeti vatandaşa çıkıyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

6 AY SONRA ESAT ESET OLDU

Türkiye ile Suriye arasında dostluk rüzgârlarının estiğin mitingden 6 ay sonra Esat adı Eset oldu. Kendisine 6 ay içinde ne oldu diye sorduk.Sonraki süreçler biliniyor.Şimdi bu illerimiz  saldırılarla karşı karşıya.

Bu siyasi tercihle İslam coğrafyası kana bulandı. İsrail sorunu ve İşit ülkenin başına bela oldu. Hükümet sık sık üst akıldan bahsediyor. Ne demek üst akıl Genel Başkanım aynı sözü söylesin onun aklından endişe duyarım. Üst akıl diye bir şey olmaz. Sömürge ülkelerin Ortadoğu daki emelleri biliniyor. Şimdi ülkemiz zor durumda önümüzdeki günlerde daha zor durumda kalacağız. İç basında bu durum duyurulmuyor fakat bütün gerçekleri dış basın duyuruyor.

Ülkede tekli olmaz bu Allah’a mahsustur. Bundan vazgeçmeli yapılması gereken halkımızın CHP’ye gelmesidir. Ortadoğu da barış isteyenler partimize gelsin. Beş yıl önce hükümeti uyarıcı raporları gönderdik isteyene göndeririz.

Ülkenin bu duruma düşmesinden 78 milyon halkımız maliyet ödüyor tek maliyet ödemeyen siyasetçiler. Dünyanın her yerinde doğru işlerde siyasiler ödüllendirilir yanlış yaptıklarında ise bunun hesabını verir bizde böyle bir uygulama yok. Japonya’da deprem oluyor bakanlar istifa ediyor. Ülke yangın yerine döndü siyasetçinin suçu yok. Ne yazık ki ülkede bunalım yaratan siyasete gazeteciler hesap soramıyor. Sivil toplum sormuyor. Vatandaş alkışladığında siyasetçi doğru iş yaptığını sanıyor.Bu maliyet hesabı sorulmadıkça daha büyük belalarla karşılaşırız. Vatandaşlarımız bunu bilmeli.

FETO terör örgütü için bugüne kadar çok uyarılar yapıldı. Uğur Mumcu dikkat çekti. Herkes saldırdı. Sonunda yaşamını yitirdi. Çeteleşmeyi kimse ciddiye almadı. Nedenine gelince o da bir siyasi tercihti. Bununla egemen güçlere koşulsuz bağlı olan toplum yetiştirmek istediler. Öğrencilerin kitaplarını bilen devlet çeteyi nasıl bilmesin vatanın bağımsızlığını savunan insanların ne eziyet çektiğini biliyoruz. 50 yıldır darbeler oluyor. İktidar mensuplarından bu darbeden zarar gören var mı?

2002 yılında Fehmi koru’nun yazdığı kitabı biliyoruz. Bu kitapta geçen kişilerle ilgili soruşturma yapılacak mı bilmiyoruz. Halka hesap soracaksınız bunlara sormayacaksınız O kitapta Fenmi Koru hoca efendinin sözünü aktararak” Biz eskiden korka korka yapardık. Allah razı olsun 2002 yılından bugüne kadar her istediğimiz oluyor” diyor. Zamanın başbakanı da” ne istediniz de vermedik” dedi.

TEKİN, bunalımın maliyeti vatandaşa çıkıyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İSTİFASI İSTENEN BEŞ GENERAL DARBECİ ÇIKTI  

Bu rezilliği karşın siyaset maliyet ödemiyorsa hepimiz düşünmeliyiz. Göreve gelecek kişilerin istihbarat raporları başbakanın önüne gidiyor.  Buradan soruyorum Genel Kurmay Başkanı darbeden bir ay önce 5 generalin istifalarını alacağım dediğinde bu dikkate alınmadı. Bu beş kişi darbeyi planlayanlar arasında. İktidarla cemaat yumurta ile tavuk hikâyesi gibidir.

BU ARSALARDAN KAÇ TANESİ KAYSERİLİNİN

Bazı bakanlar 1142 parsel vatan toprağını çeteden kurtardık diyor. Bu arsaların biri 200 milyon dolarmış. Bunu eski Kayseri Belediye Başkanı söylüyor.  Bakana sormak isterim bu arsadan kaç tanesi Kayserili. Bu imkânı yaratanlar ortada yok. Bir başka bakan genel başkanımızın sözlerini eleştiriyor. Kılıçdaroğlu’nun mahalle baskısından dolayı adli yol açılışına gelmediğini söylüyor. Bizde mahalle baskısı yoktur. Bakan etrafına bakmalı kimlerin bu çetenin üyesi olduğunu öğrenmeli. Önümüzdeki günlerde sarı liste gelecek. Ülkemizde siyasilerin hesap verme geleneği yoktur. Maliyet vatandaşa çıkıyor. İnşallah bundan sonra maliyetsiz bir Türkiye olsun diyoruz.

Gürsel Tekin Basın Toplantısından sonra esnafları ziyaret etti. Ulus pazarında esnafların sorunlarını dinledi.

 

 78 total views,  2 views today

Next Post

Kel Aliço pehlivan güreşleri 4 Eylül'de İpsala da yapılacak

                  İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin Edirne deyince Kırkpınar Kırkpınar dendiğinde ise Aliço Pehlivan akla geliyor. Kırkpınar’da 27 yıl üst üste hiç yenilmeden başpehlivan olmak kolay değildir. Aliço Pehlivan bunu başaran bir bölge insanımız, Rumeli çocuğu. Rahmetli Kırkpınar Ağası Hüseyin Şahin’in […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp