TEKİN, “ İlçemizde altyapı çalışmalarımızı tamamladık”

admin

TEKİN, “ İlçemizde altyapı çalışmalarımızı tamamladık” (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin gazetemize yaptığı açıklamada, Bilindiği gibi biz iki yıl öncesi ilçemizin altyapı çalışmalarına başladık. Altyapı çalışmalarımızı 8 ay önce tamamladık. Bu işimizi tamamladıktan sonra 6 mahallemizde bir mahallemiz dışındaki parke taş çalışmalarımızı tamamlamıştık. Bu arada 6 bin metre kare olan bir mahallemizin haricinde parke taş çalışması yapmamız gerekiyordu. Bundan 15 gün önce yeni yaptığımız bir milyon iki yüz bin lira tutarında taş ihalesini gerçekleştirdik. Yaklaşık 50 bin metrekarelik taş yapımına başladık. İki hafta içinde eksik kalan mahallemizin işini tamamlayacağız.

TEKİN, “ İlçemizde altyapı çalışmalarımızı tamamladık” (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TAŞ DÖŞEME ÇALIŞMALARIMIZ BİTİYOR

Daha sonra ise hiç taş olmamış ulaşılmamış bazı konutların olduğu yerlere taş döşeme çalışmasını yapıp, kısmet olursa yıl sonuna kadar parke taş çalışmalarımızı bitirmek istiyoruz. Bunun dışında yer yer kaldırım çalışmaları bazı dik bayırı bulunan mahallelerimizde yaşlıların kolay inip çıkabilmeleri için rampalar ve merdivenler yapıyoruz. İlçemizde asfalt çalışmasının maliyeti 2. 250  bin liraydı, bunun iki  milyonunu ödedik. Diğer taş için yaptığımız 1.2 milyon liralık ihalemizi de İller bankasından kredilendirmeyle gerçekleştiriyoruz.

TEKİN, “ İlçemizde altyapı çalışmalarımızı tamamladık” (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BBELEDİYE BİNAMAZDA TADİLAT YAPTIK

Eylül ayı bizim açımızdan çalışmaların yoğunlaştığı bir Ay taş çalışmaları devam ederken de bir taraftan da belediyemizin yaklaşık 50 yıllık olan binada bazı tadilatlar yaptık. Tabandan tavanına kadar tadilat yapıldı, bu arada birçok birimi değiştirdik. Binanın elektrik tesisatını yeniledik. Bu tadilatın maliyeti yüz bin lira değerinde. Bu yönde sponsor olan kurum ve kuruluşlardan destek aldık. Bunlarla birlikte belediyemizden bu yaptığımız tadilatın %20 oranında bir bedel çıktı. Bizlere bu desteği sağlayanlara teşekkürü bir borç biliyorum.

TEKİN, “ İlçemizde altyapı çalışmalarımızı tamamladık” (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEVGİ,  BARIŞ HEYKELİNİ AÇILIŞINI YAPACAĞIZ

Diğer taraftan dışarıda yapmış olduğumuz üç konunun işlendiği bir şadırvan havuzu yaptık. Bu hizmeti de Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan yaptı.Bu havuzumuzda bir bayan elinde güvercin tutmuş barış, diğer bir bayan elinde buğday ile bereketi, üçüncü bir bayanda  kucağında bir bebekle sevgiyi  simgeliyor. Buraya sevgi ,barış ve bereket heykeli adını verdik. Gelecek ayın sekizinde bu heykelimizin açılışını yapacağız. Bu açılış töreni için Genel Merkez Genel Başkan Yardımcılarından birinin katılımı yine Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan ile çevre belediye başkanlarımızın da katılımı ile saat 18’de gerçekleştireceğiz.

FESTİVALDE EĞLENCE PROFRAMLARINI KALDIRDIK   

Bu yıl 16.sını yapacağımız tarım aletleri ve hayvancılık festival günü olarak planladık. Önümüzdeki günlerde bunu davetiyelerle bölge halkımıza duyuracağız. Bu arada sizler aracılığı ile kendilerine iletmiş olalım.  Tüm halkımızı bu etkinliğimize davet ediyoruz. Bu yıl festivalimizde bir yandan olağanüstü hal olması diğer yandan her gün şehitlerimizin gelmesi nedeniyle festivaldeki eğlence programlarımızı yapmayacağız. Festival eski panayır havasında geçecek. Diye konuştu.

 

 88 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar türibinleri yenilenecekmiş

              Bu yıl yapılan 655. Kırkpınar Güreş etkinliklerine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay burada yaptığı konuşmada “Edirnelilere buradan müjdeliyorum. Gelecek yıl Kırkpınar daha modern olacak, türbinler yenilenecek” dedi.  Sahada güreşi izleyen halk bakanın bu sözlerini alkışladı. Bu bakanın bu müjdeli sözleri güzel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp