TEKİN; kırkpınarda bizim de başarılı güreşçimiz olmalı”

admin

TEKİN; kırkpınarda bizim de başarılı güreşçimiz olmalı”

 

 

 

 

 

 

 

Havsa belediye Başkanı Oğuz Tekin Kırkpınar güreşlerini ibretle ve ilgi ile izlediğini Edirne’de böyle uluslar arası spor organizasyonunun yapılmasından mutluluk duyduğunu belirterek; “ ülkemizin dört bir yanından güreşseverler ülkemizin içinde bulunduğu zor koşulları göğüsleyerek güreşleri izlemek için Edirne’mize gelmişler. Kentimizi tanıtmak için bu fırsatı değerlendirmeliyiz.

Kırkpınar çayırında güreşen güreşçilerin arasında Edirneli güreşçilerin çok az olması tüm güreş severler gibi beni de üzdü. Güreşin final yeri olan bir ilde, üstelik dünyanın en eski spor organizasyonunu yapıldığı il merkezinde, bizim de sporcularımız olmalıydı. Bu konuda üzülmedim desem yalan olur. Diğer sporcular kadar güreşe de önem vermeli hatta ondan daha çok önemsemeliyiz. Güreşleri izlemeye gelenler daha ziyade kendi bölgesi sporcularını izliyorlar. Bizim bu başarıyı sağlayacak sporcumuz olduğuna inanmadığımız için bakıyoruz, Edirne’den güreşi izleyenlerin sayısı çok az.  Kendi bölgemizde yapılan bir spor etkinliğine bu kadar ilgisiz kalmamalıyız.

Onun ötesinde Edirne ve ilçelerinde Kırkpınar çayırında başarılı güreşçilerin yetişmesi için el ele vermeliyiz. Herkes taşın altına elini koymalı. Trakya Üniversitemizde Güreş bölümümüz var. Bunu iyi değerlendirmeli ve kurumlarımız başarılı güreşçilere sahip çıkmalı. Onun dışında daha genç yaşta güreşçi yetişmesini sağlamak için başka illerde olduğu gibi spor liseleri ve onların içinde güreş bölümleri kurulmalıdır. Ayrıca güreşte başarılı olabilecek öğrenciler okullardan belirlenerek bu öğrencilerin başarılı olması için katkı yapılmalıdır. Daha önceleri başpehlivanların yetiştiği bir bölgede bugün neden güreşe ilgi azaldı. Bu konuyu tekrar masaya yatırılmalı ve Edirne’de güreşçilerin yetişmesine katkı yapmalıyız. Biz Havsa belediyesi olarak bu konuda gereken desteği vermeye hazırız. Kırkpınar’da ödül töreninde başka illerin güreşçilerine madalya verirken bu özlemi bir kez daha duydum” dedi.

 

 82 total views,  2 views today

Next Post

GAYTANCIOĞLU, tarımsal ve karsal kalkınma projesi toplantısında

              CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tarım Politikalarından Sorumlu Başdanışmanı ve Edirne Milletvekili Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve 20’den fazla belediyenin temsil edildiği Kırsal Kalkınma Çalıştayı’nda partisinin Tarım Politikalarını anlattı.               1.si İzmir’de […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp