Tekin “Minibüslerde Serbest, Mecliste Yasak”

admin

Belediye Meclisinin 6 Mart tarihli toplantısını izlemek için katılan izleyicilerden ayakta kalanların dışarı çıkarılmasına sert tepki gösteren Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanı Av. Sinan Tekin, bu yapılanın ne çağdaş Belediyecilik anlayışına, ne de nezaket kurallarına uymadığını söyledi.

 

Av. Sinan Tekin, “Belediye Meclis Toplantılarının halka açık ve şeffaf olması kanuni bir zorunluluktur. Halktan arzu edenler de bu tür toplantıları izleyebilmeli. Hem toplantı öncesi anons yaparak davet ediyorsunuz, hem de ‘sandalyemiz yok’ gerekçesiyle milleti dışarıya çıkarıyorsunuz. Bir Belediye Başkanı dört  dönem görev yapacak, ama o Belediye’nin toplantı için ihtiyaca cevap verecek salonu dahi olmayacak! Bu nasıl ve ne ile izah edilebilir” dedi.

 

Şehir içi taşımacılıkta yasak olmasına rağmen insanların tıklım tıklım ayakta yolculuk yaptırıldığına da değinen Av. Sinan Tekin; “Minibüslere kapasitesinin çok üstünde yolcu koymak serbest, ama Belediye Meclis Toplantı Salonunda 5-10 kişinin ayakta toplantı izlemesi yasak! Bu nasıl bir mantık, bu neyle izah edilebilir” şeklinde sordu.

 

Belediye’nin önemli sorunlarından bir tanesinin de çalışma mekânı olduğuna dikkat çeken Av. Tekin; “Edirne Belediye personelinin hizmet verdiği Belediye ek hizmet binalarının çoğu gecekondudan farkı yok. Hem de buraları Selimiye’nin minarelerinin gölgesinin düştüğü mekânlar. Günümüzde bu tür bir Belediyecilik anlayışı sıradan kasabalarda bile görülmez. Bu Edirne gibi 92 yıl başkentlik yapmış bir şehre yakışıyor mu? Bu zihniyet Edirne’yi küçültüyor” dedi.vergiler-amacina-uygun-kullaniliyor-mu-9142-20120911

 204 total views,  2 views today

Next Post

Mutfaktayız: Kurabiye Ve Limonata Yapıyoruz

Edirne Özel Beykent Koleji İlköğretim Okulu Müdürü Halil Altuğ yaptığı  açıklamada okul öğrencilerinin  Anaokulu Büyük Grup  olarak Dünyanın İşleyişi isimli PYP temasında  malzemeleri ve onların değişen özelliklerini öğrendiklerini  belirterek,. Malzemelerin değişen özelliklerini de çok eğlenceli bir etkinlikle KURABİYE VE LİMONATA yaparak öğrendiklerini söyledi. öğrencilerin Öncelikle önlüklerini, eldivenlerini kendileri giyip  bonelerini […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp