TEKİN, “şehrimizin alt yapısını tamamladık”

admin

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin ilçenin kıt imkanlarıyla şehrin alt yapı hizmetlerini tamamladığını, bundan sonra üst yapı çalışmalarına ağırlık vereceğini belirterek, Belediyenin restorasyonu için belediye’den harcama yapmadıklarını hayırsever Havsalılar’ın desteği ile  60 yıllık belediye binasını modern hale getirdiklerini belirtti

Oğuz Tekin belediye çalışmaları ile ilgili olarak şunlara kaydetti, “

Havsa belediye binamızda 1950 yılından bu yana hizmet veriyor. Belediyemiz Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Havsa halkına armağan etti.  Belediye Başkanımız Gürkan, çok anlam ifade eden belediyemizin ön cephesindeki üç temayı yansıtan barış, bereket sevgiyi sembolize eden havuzun yer aldığı güzelliğin arkasına bu eski köhne binanın yakışmayacağını söyledi.

tekin-sehrimizin-alt-yapisini-tamamladik-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunun üzerine belediye binamızı yenilemek için yola çıktık.

Binamız gerçekten çok eskiydi, bazı odalarımızın tabanı farklı taşlarla döşenmişti.

BİNA RESTORASYONU HAVSALILARIN DESTEĞİYLE GERÇEKLEŞTİ

Binada bazı kapılarımızı telle bağlıyorduk. Bunun üzerine restorasyon çalışmalarımıza alt kattan başlayıp üst kata kadar restorasyon çalışmalarımızı tamamladık. Daha sonra bu güzel  görüntü ortaya çıktı. Bu binanın tadilat masraflarının %80’i ilçemizdeki esnaflarımız ve sanayicilerimizden ilçemize yatırım yapacak olanların maddi katkılarıyla gerçekleşti.

Binada gördüğünüz tabanından tavanına kadar tüm işler Havsa’da işyeri olan ustalarımız tarafından yapıldı. Dışarıdan usta getirip hizmet almadık,  tüm çalışmalar bizim esnaflarımızın eseridir.

tekin-sehrimizin-alt-yapisini-tamamladik-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİNAYI RESTORE EDİP HALKIMIZA KAZANDIRDIK

Bina içi tasarımı kendimiz yaptık ve böyle güzel bir binayı Havsa halkımıza kazandırdık. Onun için mutluyuz.

Bu binayla aynı yaşta olan binalar yıkılıp yerine yenileri yapılıyor. Bizim böyle bir imkanımız yoktu ancak böyle yenilenmesini sağladık

Bilindiği gibi ilçemizde alt yapı çalışmalarımızı henüz tamamladık. Yağmur suyu kanallarımızı, arıtmamızı bitirdik, elektrik direklerimizi yer altına aldık.

Şu anda ilçemizde alt yapı hizmeti olarak yapacağımız iş kalmadı diyebilirim.

YOLLARA TAŞ DÖŞEME İŞİ YIL SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Sanırım ilimizde bu işi tamamlayan ilk ilçe de biz oluyoruz. Üst yapı olarak da taş döşemek için 50 bin m2 ihalesini gerçekleştirdik.

Seri bir şekilde taş döşemesine devam ediyoruz. İnşallah yıl sonuna kadar da yollarda taş döşeme işini bitirmiş olacağız,  böylece alt ve üst yapı hizmetlerimiz tamamlanmış olacaktır.

Yine çevre ile ilgili olarak Edirne’de faaliyeti süren bir katı atık birliğimiz var. O da sanırım 1,5-2 ay içinde faaliyete geçecek.

Çöpümüzü de orada modern bir şekilde depolamayı sağladıktan sonra evsel ve katı atık, yağmur suyu konularında bir sıkıntımız kalmayacaktır.

Daha sonra ilçemizde görsel çalışmalara ağırlık vereceğiz. Bunların arasında deremizin ıslahı var. Deremiz ıslah edildikten sonra peyzaj çalışmalarımızı yapacağız, öylece Havsa halkımızın güzel vakit geçirebileceği, rahat edebileceği yeşil alanlar yaratmış olacağız” diye konuştu.

 

tekin-sehrimizin-alt-yapisini-tamamladik-1

 67 total views,  2 views today

Next Post

Meclis Başkanı KAHRAMAN ve Bakan MÜEZZİNOĞLU Edirne’de

            Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Diş Hekimi Halil Şervanlı’nın cenazesine katılmak üzere ayrı ayrı Edirne’ye gelerek Valiliği ziyaret ettiler. Valilik binasına ilk olarak gelen Meclis Başkanı Kahraman’ı kapıda Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp