TEKİN ‘’Tek Hedefimiz Havsanın Modern Bir Kent Olması’’

admin

Havsa Belediye başkanı Oğuz Tekin yaptığı açıklamada Havsa’nın alt yapısı ve kentin güzelleştirilmesi için çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek şunları kaydetti.

‘’Geçtiğimiz yıl yaz aylarında elektrik hatlarının yer altına alınmasıyla başlayan ana caddede ki çalışmalarımız, elektrikler yer altına alındıktan sonra her anlamda ilçemizde bir rahatlama oldu. Gördüğünüz gibi ilçemizin sağ ve solu tamamen ağaçlarla kaplı. Ağaçların elektrik kablolarının arkasına girmesinden dolayı sıkıntı oluyordu.  Şimdi böyle bir sorunla karşılaşmıyoruz. Tabi bu arada ana caddemizin sokak aydınlatmasını da ortaya aldık.  Ortaya alınca tabi belediyemize bir hayli iş çıktı. Yolu Refüj ile böldük. Yine bu böldüğümüz yerlere mahallemizin bir bölümünü yani Cumhuriyet mahallesinin olan kısmını çimlendirdik.  Diğer tarafları da çalı bitkisi ile kapladık.  Bunun haricinde yine ana güzergâhımızın üzerine iki tane kavşak noktası yaptık. Burada da Havsa’nın ekonomisini ayakta tutan ürünlerin tanıtımını yapıyoruz. Cumhuriyet Mahallesi’ne bir buğday demeti elinde tutan bir el heykeli yaptık. Yine önümüzdeki haftalarda  Yeni Mahalle güzergahına da yerine koymayı düşündüğümüz  ilçemizin marka olmasına sebep olan Hayvan  pazarımızın işte İnek, kuzu, keçi v.b. figürleri koyarak ilçemizde Trakya’nın hatta diyebiliriz ki Marmara bölgesinin en büyük hayvan pazarının kurulduğunu simgeleyen heykeller dikeceğiz.  Tabi elektrik hatlarını da geçtikten sonra ilçemizin merkezinde de gördüğünüz gibi düzenlemeler yaptık. Bugün de gördüğünüz gibi süs ağaçları ektik. Bunun haricinde 2 tane 15’er metrelik havuz yapacağız. Yani amacımız tamamen bir kasaba ve ya gelişmiş köy görünümünde çıkarak, bir kent, bir şehir havasına ilçemiz bürünsün istiyoruz. Bunu billboardlarımızla ve yeni duraklarımızla tamamladık.

EN büyük Desteği Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçiden Gördük.

Bu konularda en büyük desteği Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçiden Gördük. Eksik olmasın Belediye Başkanımız Sayın Hamdi Sedefçi, hem abi Belediye Başkanlığı’nı bizlere gösteriyor hem de teknik konularda kendinin donanımlı olan Belediyesinin elemanlarını bize göndererek bu konularda yardımcı oluyor. Ben sizin aracılığınız ile kendisine ve bizlere destek olan tüm ekiplerine teşekkür ediyorum.

Bunun haricinde yine bir takım çalışmalarımız şehir içersini toparladıktan sonra olacak.  Malumunuz duble yolun olmasıyla ilçemize 3 adet geniş miktarda kavşak oldu. Kavşakların yine yeşillendirilmesi ve peyzaj düzenlemesini de önümüzde ki günlerde tamamlayacağız. Bunun yanında Şehir içinde ki asfalt çalışmalarımıza sonra devam edeceğiz.  Bu yıl sonunda ilçemizde başlanacak kanalizasyon çalışmalarımız var. 102 metre kanalizasyon ve yağmur suyu toplama kanallarını yapacağız. Bunları yaptıktan sonra asfaltlama çalışmalarımızı da bitirmiş olacağız. Mevcut asfaltımızdaki problemli yerleri onarmaya devam ediyoruz. Bu konuda da ciddi bir sıkıntı yaşamıyoruz.” Dedi. IMG_0949

 196 total views,  2 views today

Next Post

TEZ-KOOP- İş Başkanı Taşeronlaşmaya Tepkili

Lüleburgaz’da yapılan Sendikal Güç Birliği Platformunca organize edilen “ Kuralsız, Güvencesiz, Çalışmaya Hayır. “Taşeron işçiliğine son” mitingi konusunda açıklama yapan, Türk İş üyesi Tez Koop İş Edirne Şube Başkanı Mehmet Meral, Lüleburgaz’da yapılan miting’de işçilerin Taşeronlaşmaya ve ücretsiz fazla çalışmalar konusunda tepkilerini dile getirdiğini belirtti. Meral ‘’İşçilerimizin çalışma koşulları her […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp