TEKİN’den Yemiş Kapanı Hanı açıklaması

admin

????????????????????????????????????

Saadet Partisi Edirne Mahalli İdareler Başkanı Sinan Tekin Taş Odalarında düzenlediği basın toplantısında Yemiş Kapanı Hanı konusunda kendilerine yöneltilen suçlamaları yanıtladı.  Tekin konu ile ilgili olarak şunları kaydetti, Bilindiği gibi son günlerde Yemiş Kapanı Hanı sıkça gündeme geliyor. Olay kısaca şudur. Edirne Belediye Başkanlığı sivil toplum kuruluşlarından, kamu yöneticileri hatta bazı bakanlıklardan Selimiye Camii külliyesi Alan Yönetim Planı Çevre düzenlemesi ve Yemiş Kapanı Hanı ile ilgili görüş istemişti.

Biz de önce bir Edirneli olarak sonra da şehrimizin daha güzelleşmesine katkı vermeyi ilke edinmiş bir kimse olarak, Diğer yandan da iki yıl önce Edirne’nin yönetimine talip olmuş bir siyasetçi olarak konuya duyarsız kalamazdık.

Birçok STK’nın ortak kanaatları olduğunu biliyorduk bu ortak kanaat Yemiş Kapanı Hanının aslına uygun yapılmasıydı. Hatta bir kısım kurum bu görüşünü belediyeye yazılı olarak da bildirdi. İşte bu süreçte STK, Çarşı Yönetimleri ve siyasi partilerimizi ziyaret ettik.

Hepsinden de olumlu görüş aldık. Sonunda konuyu halkımızla paylaşmak ve bir hassasiyet oluşturmak için ortak bir basın açıklaması yapmayı uygun gördük. Herkesle mutabık kalarak basın açıklamasını gerçekleştirdik.

Bu kadar masum ve her türlü kaygıdan uzak sadece Edirne’mize bir eser bir güzellik kazandıralım arzu ve niyetiyle yaptığımız bu çalışmayı ifsat (karışıklık çıkarmaya) etmeye kimsenin hakkı yoktur.

????????????????????????????????????

 

Değerli birkaç STK Başkanımızın, Belediye Başkanının vesayetinde gibi bir görüntü oluşmasına da doğrusu üzüldük.

Böyle bir vesayetin olmadığını düşünüyoruz. Her bir STK başkanımızın temsil ettiği meslektaşlarının menfaatlerini ön planda tuttuğuna inanıyoruz.

Burada yeri gelmişken Belediye Başkanına da birkaç söz söylemek istiyorum. Öncelikle Belediye Başkanlığı Makamı icra makamıdır. Polemik makamı değildir. Belediye Başkanlığı herkesle iletişim kurabilme yeridir. Ayrıştırma yeri değildir” diyor. Bu çalışmada destek veren  STK temsilcilerimize  ve siyasi partilerimize  teşekkür ediyorum. Bizim Edirne için gayretimiz devam edecektir.

 81 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Akademi Spor Kulübü'nden dayanışma gecesi

Trakya Akademi Spor Kulübü yönetimi tarafından Acar Sosyal tesislerinde bir dayanışma gecesi düzenlendi. Geceye kulüpte spor eğitimi gören çocukların aileleri ile bu spora ilgi duyan vatandaşlar katıldı.  Gecede bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Murat Tertibim, Uzun yıllar sporcu, yardımcı ve idareci olarak görev yaptığı kulüplerde kazandığı deneyim ve tecrübeyi arttırarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp