Teksif Sendikasının 14. Genel Kurulu yapıldı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Türk İş’e bağlı Teksif Sendikasının 14.Olağan Genel Kurulu Lalezar restoranda yapıldı. Genel Kurula Teksif Sendikası Genel Başkanı Nazmi Irgat, Genel Başkan Yardımcısı Metin Kır 1. Bölge Başkanı Faruk Büyükocak, Teksif Edirne Şube Başkanı Şaban Girgin, şube başkanları ile genel kurulda oy verecek işçi delegeleri katıldı.
TEKSİF SENDİKASI GENEL KURULU (77)

 

Tek liste halinde yapılan genel kurulda, divan başkanlığına Mustafa Burgaz, yardımcılıklarına Nihat Şeker, Sadık Kaya, katip üyeliklerine Neslihan Kuru, Sadife Başaran getirildi. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Teksif Sendikası Edirne Şube Sekreteri Mehmet Kafa’nın açılış konuşmasından sonra Şube Başkanı Şaban Girgin yaptığı konuşmada sendikalaşmanın önemine değindi.

TEKSİF SENDİKASI GENEL KURULU (22)

Ardından söz alan Türk İş Marmara bölgesi(1.Bölge) başkanı Faruk Büyükocak Türkiye’de sendikacılığın konumunu gündeme getirdi. İşçilerin sendikalaşmasının zorunlu olduğuna değinen Büyükocak çalışanların mutlaka sendikalara üye olmaları gerektiğini vurguladı. Son olarak söz alan teksif Sendikası Genel Başkanı Nazmi Irgat, ülkedeki işçi hareketine ve karşılaştığı sorunları gündeme taşıdı. Sendikalaşmanın önüne getirilen engellerle merdiven altı üretimin başladığını bunun işçi yaşamını riske attığını kaydederek, Genel kurulun başarılı olması dileğini sundu.

TEKSİF SENDİKASI GENEL KURULU (53)

Konuşmaların ardından Emekliliğe hak kazanan Nazif Bilgin, Sadife Başaran, Nail Turan, Nabi Selvi, İsrafil Demirci’ye plaket verildi.

TEKSİF SENDİKASI GENEL KURULU (73) TEKSİF SENDİKASI GENEL KURULU (71)

Plaket töreni ardından tek liste halinde seçim gerçekleşti. 5 kişiden oluşan Yönetim Kurulu başkanlığına yeniden Şaban Girgin getirildi. Yönetim Kurulu asil üyeliğine Mehmet Kafa, Zekeriya Küçük, Recep Okur, Fikret Çetin getirildi. Denetim Kuruluna Kadir Güçlü, Doğan Tuna Tamer Serbes, Disiplin Kuruluna ise Özcan Yavuz, Kadir Yaprak, Evren Yarı, Erman Göçmez, Kadriye Yılmaz seçilirken 25 kişilik Genel Merkez Genel Kurul Delegeleri belirlendi. Delegeler verdikleri oylarla eski başkanla devam kararı aldı.

Bu haber ve fotoğraflar Edirne Ajans Medya Grubunun izni alınmadan
herhangi bir yayın organında Kullanılamaz.

 

 367 total views,  2 views today

Next Post

HİZMETLER EŞİT DAĞILMALI

Edirne merkezinin ilçeleri ile karayolu bağlantısında bugün fazla bir sorun yok. Hamzabeyli sınır kapısı otobanı nedeniyle Lalapaşa yolu ilçe sınırına kadar, uluslar arası niteliğe sahip ve araç ulaşımı için sorunsuz bir yol görüntüsünde. Bu yol güzergâhındaki köyler de şehre ulaşmada bu yoldan büyük oranda yararlanabiliyor. Diğer yandan Süloğlu İlçemiz ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp