TELEFONDA ÇİFT SÖMÜRÜ

admin

Yapılan istatistiklerden anlaşılıyor ki, gençler arasında en çok telefon talebi olan ve telefon konuşması yapan, para tüketimi olan ülkelerin başında Türkiye geliyormuşuz. Yakında bu yönde de rekoru yakalarsak şaşırmamak gerekir.

Bakıyorsunuz  hayatımızın her alanında, sokakta, parklarda kahvehanelerde, toplu taşıma araçlarında, maşallah!   gençlerimizin ellerinden telefon eksik olmuyor.

Gençlerin elleri gözleri sürekli telefon tuşlarında. Bazılar eş dostlarıyla görüşme yapıyor, bazıları ise mesaj yazmakla meşgul.

Halkın  büyük  talebi  nedeniyle bu sektörde yapılan yenilikler, yatırımlar birbirini kovalıyor.

Yayın organlarında en önemli  reklam aracı olması, telefon satışı yapan işyerlerinin vitrinlerini, insanların ilgisini çeken birbirinden güzel ve çok amaçlı cep  telefonları ile süslü.

    Bu cazip görüntülerle halkımız özellikle genç nesil,  piyasaya sürülen telefonları almaya zorluyor.

Gençlerimizin ellerindeki telefonlara  bakıyorsunuz   her mevsim değişiyor.

İlkokul çağındaki yavrularımızın ellerinde cep telefonları eksik değil En büyük eğlenceleri cep telefonları.

Öğrenci aileleri çocukları sınıfı geçtikleri zaman hediye olarak “sana ne hediye alayım” dediklerinde genellikle öğrencilerin talepleri telefon oluyor.

Ülkemizde cep Telefonu sektörünün kazandığı  para inanılır gibi değil. Çarşı pazarlara  baktığımızda son yıllarda açılan işyerleri sayısında  en büyük artış telefon satış yerlerinde olduğunu görürüz.

 Diğer zorunlu ihtiyaçlarına harcamaları gereken parayı gençlerimiz telefon için harcıyor.

İş, çok amaçlı, donanımlı telefon almakla bitmiyor. Esas harcamalar daha sonra başlıyor.

Normal telefon görüşmeleri ve internet kullanımı ile bir bakıyorsunuz, telefon faturalarınızdaki rakamlar iyice kabarmış.

Gençlerimiz, yemiyor, içmiyor diğer ihtiyaçlarınızdan fedakarlık yaparak telefon kullanmaya devam ediyorsunuz.

     Harcadığınız bu paraların az bir kısmı devletimizin gelir hanesine yazılsa da, büyük bir bölümü yabancı ülkelerdeki telefon firmalarına gidiyor.

Ülkemizin diğer ihtiyaç maddelerini almak için yurtdışına ödediği milyonlarca doların yanında bir de telefon tekellerin zengin ediyoruz

Halkımızın.bu telefon sevdası ile, ülkemizin maddi kaynakları dışarıya pompalanıyor. Bu sektörün en büyük pazar alanı  gençlerimizden oluşuyor. Gençlerimiz, arkadaşında yeni bir model telefon görmeye görsünler: tüm imkanlarını zorlayarak o telefonu almaları  olağan hale geldi.

Firmalar mallarını pazarlamak için tüm hünerlerini sergiliyor.Renkleriyle, çok amaçlı işlevleriyle günümüzde pazarını her geçen yıl arttıran sömürü aracı telefonlarda odaklanıyor.Bu çılgınca tüketim bakalım daha kaç yıl devam edecek.

    Sadece konuşma aracı  olarak bilinen telefonlar farklı amaçları da kullanarak ceplerimizi daha ne kadar sömürecek.

Görünen o ki, Özellikle bu telefon aşkı  kısa sürede  biteceğe benzemiyor. Konuşma ücretlerinden kaç kalem ücret alındığı faturalarda ödenecek paraların sürekli artış gösterdiği kimsenin dikkatini çekmiyor.Ne güzel katmerli sömürü yolu değil mi? 

 305 total views,  2 views today

Next Post

Belediye Yaptı, Anıtlar Kurulu Söktürdü

Edirne Belediyesinin Yeniimaret Sağlık Müzesi önünde yaptığı kaldırımlar tarihi dokuyu bozduğu gerekçesi ile  Anıtlar Kurulunca alınan  kararı gereği sökülmesi kararlaştırıldı. Bunun üzerine Beyazıt Külliyesi önüne gelen Belediye araçları Külliye önündeki kaldırımları sökmeye başladı. Kaldırımların söküldüğünü gören vatandaşlar, yapılan kaldırımların Anıtlar Kurulu kararı ile sökülmesini doğru bulmadıklarını bu yanlış karardan bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp