TEMA Vakfı her geçen gün gelişiyor

admin

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Şirin Çoğal vakfın çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında Edirne ajans Gazetesinin 6. Yaş gününü kutladığını  belirterek, TEMA vakfı olarak amacımız geleceğe sağlıklı ve temiz bir Dünya bırakmak olduğunu belirterek; “ Bu konuda en büyük desteği gönüllülerden alıyoruz. Gücünü gönüllülerden alan bir halk hareketi olarak, önümüzdeki günlerde daha da güçleneceğimizi umuyorum. Bu yıl yapılan Edirne tema çıkışmalarında bine  yakın gönüllümüzü tema vakfına kazandırdık.Bu kapsamda tema vakfımız ülke bazında dördüncü oldu. Bu bizim için önemli,  bu arada Edirne’de yaptığımız ağaç dikim çalışmaları ile de, Dünya ağaç dikme çalışmasında  Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu lisesi  33.  Yüksel Yeşil ise Sudan ile  dünya 81. si oldu. Bu arada Temanın kuruluş amacına gelirsek ülkemiz toprakları erozyonla yok olmaktadır. Bir santim toprağın oluşması  yüzlerce yılı alıyor.

TEMA Vakfı her geçen gün gelişiyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hayrettin Karaca ve arkadaşları bundan 23  yıl önce  TEMA Vakfını kurdu. Bunda hedef  topraklarımızı tehdit eden erezyon ve çölleşme ile mücadele ve bu konuya dikkat çekmek , topraklara sahip çıkıp koruyucu çözümler üretmek, ağaçlandırma yapmak ,doğal varlıkları korumak bu mücadelenin devlet politikasına dönüşmesine katkı sağlamaktır. Bu hedefe ulaşmak için toplumun her kesimine yayılarak Türkiye’nin dört bir yanına  yayılmış en büyük sivil toplum kuruluşu olmayı  başardı. Tema vakfımızın bu yıl uygulamaya koyduğu işyeri temsilciliği sorumluğu projesi bulunmaktadır . Bir işyerinde en az altı çalışan tema gönüllüsü olduğunda  o kuruma  tema gönüllüsü diye sertifika geliyor.”dedi.

TEMA Vakfı her geçen gün gelişiyor (1)

 219 total views,  2 views today

Next Post

Zor işleri göğüsleyen başkan

Edirne’nin Keşan ilçesi son yıllarda hızla gelişen, nüfusu hızla artan ve il olmaya aday gösterilen bir ilçe. Çanakkale bağlantılı İzmir karayolu ile İpsala sınır kapısının yakınında bulunan Keşan coğrafi yapısı olarak İpsala, Enez ilçelerinin de merkezi konumunda bulunuyor.             Böyle gelişen, nüfusu artan önemli bir ilçede Belediye Başkanlığı yapmak çok […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp