Temmuz ayı il koordinasyon kurulu toplandı

admin

İL KORDİNASYON KURULU (1)

 

 

 

 

 

 

 

Temmuz ayı İl Koordinasyon Kurulu Vali Dursun Ali Şahin’in başkanlığında Devecihan’da toplandı. Toplantıya Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Vali Yardımcısı Salih Altınok, İlçe Kaymakamları,İlçe Belediye Başkanları, Daire Müdürleri ve Bölge Müdürleri katıldı. Vali Dursun Ali Şahin Daire Müdürlerinin verdiği brifingleri dinleyerek yapılan, yapılmakta olan, yapılacak olan projeler hakkında bilgiler aldı. Valiliğe gönderilen raporlara göre” İlimizde kamu kuruluşlarının 2015 yılı yatırım programlarında irili ufaklı 535 iş yer almaktadır. Bu işlerin proje bedelleri toplamı3,7 milyar Tl2’yi bulmaktadır. Bu işler için önceki yıllarda 1 milyar 127 milyon Tl harcanmış,2015 yılında ise 572 milyon Tl ödenek kullandırılması öngörülmüştür. İkinci yatırım dönemi içinde yapılan çalışmalar dâhilinde 200 milyon Tl harcama yapılarak %35 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.

İL KORDİNASYON KURULU (2)

 

 

 

 

 

 

 

İzleyici kuruluşlar itibariyle değerlendirildiğinde,2015 yılının ikinci döneminde yapılan yatırım harcamalarının 162 milyon TL’sini merkezi idare kuruluşlarımızın yaptığı görülmektedir. Merkezi idare kuruluşlarımızın bu harcama miktarı ile sağladıkları nakdi gerçekleşme düzeyi %32’dir.

Yerel yönetim kuruluşlarımız ise 38 milyon Tl tutarında yatırım harcaması yaparak %53 ‘lük bir nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.

Merkezi ve yerel yönetim kuruluşlarımızca yapılan bu harcamaların sonucu,2015 yılı ikinci döneminde, kamu kuruluşlarımızın programlarında yer alan küçüklü büyüklü 535 işin 80 tanesi bitirilmiş,1’i tasfiye edilmiş,259’u devam etmekte,195’ine ise henüz başlanamadığı bildirilmiştir” deniliyor.

İL KORDİNASYON KURULU (3)

 103 total views,  2 views today

Next Post

Yurt dışı türkler iftarda buluştu

Uluslararası öğrenciler yurtdışı türkler ve akraba topluluklar başkanlığının iftarında buluştu. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Koordinatörlüğü Edirne’deki uluslararası öğrencilerle iftar programı gerçekleştirdi.  Programa; Trakya Üniversitesi TÖMER yetkilileri, Uluslararası Öğrenci Akademisi Koordinatörleri, STK temsilcileri, YTB Trakya personeli ve 18 farklı ülkeden 60 uluslararası öğrenci katıldı.         […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp