TEMMUZ AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

admin

İLK KADIN ŞEHİDİMİZİN İSMİ SOKAĞA VERİLDİ

Edirne Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda, geçtiğimiz ay teröristlerin hain saldırısı sonucunda şehit düşen Polis Memuru Nefize Özsoy’un ismi, evinin olduğu sokağa verildi.

TEMMUZ AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜRK MİLLETİ TEK YÜREK TEK VÜCUTTUR

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Meclis Toplantısı’nın açılış konuşmasında, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen hain saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi. Gürkan, ayrıca, tüm Edirne Halkı’nın ve İslam Alemi’nin Mübarek Kadir Gecesi’nin ve yaklaşan Ramazan Bayramı’nın mübarek olmasını, bu güzel ve anlamlı günlerin barış ve kardeşliği beraberinde getirmesini diledi. Gürkan, “Ülkemizin zor günlerden geçtiği bugünlerde birliğimizin, beraberliğimizin daha da önemli olduğunu düşünüyorum. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ve büyük Türk Milleti’nin canları ve kanları pahasına kurduğu, 7’den 70’e beraber gerçekleştirdiği Kurtuluş Savaşı ile sınırları çizilmiş Türkiye Cumhuriyeti’nin nereden, kimden gelirse gelsin bütün hain saldırılara karşı tek yürek, tek vücut olduğunu ve olacağını olacağının bilinmesini istiyoruz.” dedi.

TEMMUZ AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı’nda 9 gündem maddesi oy birliği ile karara bağlandı. İkinci gündem maddesi olarak Meclis Üyeleri’nin oyuna sunulan Dr. Ratip Kazancıgil Edirne Şehri Eğitim, Kültür, Sanat Vakfı’nın, Vakıf Mütevelliler Kurulu’nda Edirne Belediye Başkanlığı’nın yer alması, oy birliği ile kabul edildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, Edirne’nin turizm kenti olma yolunda hızla ilerlediğini ve turizm alanında güzel bir projelerden biri olduğunu belirttiği, Edirne Şehri’nin panoramik gezilmesini sağlayacak turizm güzergâhlarının belirlenmesi, oy çoğunluğu ile kabul edildi.

Edirne Belediyesi’nin kardeş şehirlerinden birisi olan Çin’in Şining Şehri’nde 02-04 Ağustos 2016 tarihleri arasından düzenlenecek olan 2016 Xining (Şining) Uluslararası Forum ve İpek Yolu’ndaki Kardeş Şehirler Zirvesi’ne gelen davet üzerine Belediye Meclis Üyelerinden Ramazan Tanal ve Tamer Karadağ’ın Edirne Belediyesi adına katılmasına oy birliği ile karar verildi.

TEMMUZ AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

ŞEHİDİMİZİN İSMİ SOKAĞA VERİLDİ

Edirne Belediye Meclisi Temmuz Ayı’nın gündem maddelerinde biri olarak, Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu’nun almış olduğu kararla geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Çağlar Işık’ın isminin ‘Hakim Çağlar Işık’ olarak Adliye Binası önündeki sokağa verilmesine oy birliği ile karar verildi. Ayrıca, Edirne’nin acılarından birisi olan geçtiğimiz ay Mardin Midyat’ta terör örgütünün hain saldırısı sonucunda şehit düşen Edirne’nin ilk kadın şehidi olan Polis Memuru Nefize Özsoy’un isminin de ailesinin evinin bulunduğu sokağa verilmesine oy birliği ile karar verildi.

 

 

 

 66 total views,  2 views today

Next Post

Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi’nden Vali Özdemir’e “Hoş geldin” ziyareti

Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Yönetimi 30 Haziran 2016 Perşembe günü Edirne Valisi Günay Özdemir’e “Hoş geldin” ziyareti gerçekleştirdi. Şube Başkanı Erdoğan Demir, Muhasip Üye Mustafa Yaraşır, Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Ak ve Şube Üyesi Saide Yapıcı, saat 16.30’da, Özdemir’i makamında ziyaret” etti.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp