Yaklaşık olarak 2 ay önce MHP İl Başkanlığı görevine atanan Zakir Tercan ve Yönetim Kurulu Edirne Ajans Medya Grubunu ziyaret etti. Hedeflerinin daha güçlü bir teşkilat yapısıyla MHP’ye Edirne’de ivme kazandırmak olduğunu söyleyen Tercan; “Edirne Ajans gazetesi bizim için çok değerli bir gazetedir. Bizim demeçlerimizi sürekli yayınladığınız ve kamuoyuna duyurduğunuz için öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Edirne Ajans Gazetesi de herkes için bir şanstır. Çünkü herkese objektif bakan, tarafsız bir şekilde hareket eden bir gazetedir.
MHP İl Başkanlığına atandığım günden itibaren Yönetim ile birlikte bugüne kadar elimizden gelen gayreti sarf etmeye çalışıyoruz. Partimize en güzel nasıl hizmet ederiz?, Neler yapmamız lazım?, Arkadaşlarla sürekli istişareler kurup onlarında düşüncelerini alarak yolumuza devam ediyoruz. İlçe teşkilatlarımızdan 5 tanesini yapılandırdık. Yeni atamalar yapıldı. Genç ve heyecanlı yeni görev almış arkadaşlar sağ olsunlar sürekli çalışmaya devam ediyor. Biz de İl Yönetimi olarak Edirne merkezde üzerimize düşen her neyse fazlasıyla yapmak için çalışıyoruz. Başta Sayın Valimiz olmak üzere İlimizde ki Kurum ve Kuruluşları ziyaret ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Edirne’de MHP’nin varlığını hissettirmek istiyoruz. MHP Edirne’de güçlüdür, kuvvetlidir. MHP’nin tabanı çok iyidir. MHP’ye kimse şaşı bakmasın diyoruz. MHP’nin üzerindeki ölü toprağını kaldırdık ve attık. Şu anda MHP Edirne’de gündem oluşturuyor. Yaptığımız basın açıklamalarıyla güzel de ses getiriyoruz. Dışarıdaki arkadaşlarımız halkın olduğu yerlere gidip, orada nabız yokluyor. Aldığımız izlenimler çok güzel. Göreve geldiğimiz andan itibaren MHP’nin sesi olduğumuzu söylüyorlar. Bu da bizi çok mutlu ediyor.” dedi.
Edirne’nin sorunlarını da dile getirdiklerini ifade eden Tercan; “Bu konuda çok duyarlıyız. Şu anda Edirne’nin sorunlarıyla ilgili birçok çalışmamız var. Arkadaşlarımız bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları yapıyor. Daha sonra bununla ilgili de bir basın açıklamamız olacak. Bizim amacımız; Edirne’de MHP’yi hak ettiği yere getirmek. Onun için de arkadaşlarımızla birlikte MHP’yi hak ettiği yere getirmek için canla başla çalışıyoruz. Ben burada huzurlarınızda İl Yönetimindeki arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Çünkü, Gerçekten hepsi bilgi birikimi olan arkadaşlarımızdır.” Dedi.