Terim: “Türk futbolunun rotasını çiziyoruz”

admin

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, futbol buluşmaları toplantılarından belirlenecek ortak aklın  Türk Futbolu için  bir yol haritası olacağını  söyledi.

Adana ile İzmir’de yaptığı toplantıların ardından Edirne’de RYS Oteli’nin toplantı salonunda düzenlenen etkinliğe  Babaeskispor, Çorluspor 1947, Edirnespor, Edirne Spor Gençlik Kulübü, Ergene Velimeşespor, Kırklarelispor, Lüleburgazspor ve Tekirdağspor kulüplerinin başkanları, yöneticiler, teknik adamları, alt yapı sorumluları, milli eğitim yetkilileri, beden terbiyesi, BESYO akademisyenleri katıldı.

FATİH TERİM EDİRNE'de (2)

 

 

 

 

 

 

 

Buradaki toplantıda Trakya’daki spor tesis sorunları, kulüplerin maddi sıkıntıları Bölgesel  Amatör Ligi’nin (BAL) yapısal konuları, kulüp yapılarının imkanlarının geliştirilmesi ve ailelerin futbol oynamak isteyen gençlere karşı tutumları, spora ilgileri  ele alındı. Terim burada yaptığı konuşmada antrenör eğitimindeki yeni düzenlemeler, kulüp yapılarının dönüşümü ile profesyonel liglere yönelik projeler hakkında geniş bilgi verdi.

FATİH TERİM EDİRNE'de (4)

 

 

 

 

 

 

 

“PROGRAMLAR ORTAK KARAR SONUCU ALINIYOR

Terim, toplantının ardından yaptığı açıklamada böyle toplantılar sonucunda binlerce futbol adamıyla görüşme imkânı bulduğunu kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü .”Futbol buluşmalarımızın 3’üncüsü. Adana ve İzmir’in ardından şimdi de Edirne’deyiz. Böyle toplantılarda daha çok dinliyorum. Konuşmalarıyla herkes rahatlıkla kendilerini ifade ediyor.  Bu toplantılar çok yararlı oluyor.   Konuşulanların çoğu bilinmeyen şeyler değil, fakat çok da bilinmeyen,  ele alınması gereken şeyler var. Bunların sonuçlarını deşifre ettiğimizde ortaya önemli bir fikir birliği,  çıkacaktır. Bu fikirlerden Türkiye Futbol Federasyonu faydalanacaktır. Sporda yeni bir yol haritası çizecektir.”

FATİH TERİM EDİRNE'de (3)

 

 

 

 

 

 

 

TRAKYA ÖZEL BİR BÖLGE

Milli takımın başına ilk kez geçtiğinde Trakya’daki futbolcu seçmelerini kendisinin yaptığını kaydeden Terim, ” Trakya Özel olarak, ilgilenilmesi gereken bir yer. Gereken alakayı da federasyon olarak göstereceğiz ve değerlendireceğiz” dedi.

Toplantının sonunda Edirne’den Aslanzade Firması sahibi, Arif Meriç ve Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri DinarTerim’e Türk bayrağı motifli badem ezmesi ve çeşitli hediyeler sundu.

FATİH TERİM EDİRNE'de (1)

 129 total views,  2 views today

Next Post

ETSO nisan ayı meclis toplantısı yapıldı

ETSO Nisan ayı Meclisinin konukları Vali Dursun Ali Şahin ve Belediye Başkanı Recep Gürkan oldu Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Nisan ayı Meclis Toplantısının konukları oldu.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp