Terör kurbanı doktor içi meslektaşlarından tepki

admin

Tabip odasında düzenlenen basın açıklamasına Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ve Dr. Alper Eker katıldı. Oda Başkanı Dr Ertuğrul Tanrıkulu,  Edirne Tabip odası ve Türk Tabibler birliği olarak gerçekten çok kızgınız. Ve yastayız. Biz doktorlar, sağlık çalışanları sağlık emekçileri insanları yaşatmak için mücadele veririz. Her zaman insan sağlığını ve yaşam hakkını her görevin üstünde tutarız. Bu her şeyin içine düşünebileceğiniz bütün duyguları yaşam hakkı kutsaldır Sağlık çalışanları da bu yaşam hakkı ve yaşatmak için her zaman varız. Gözyaşının rengi aynıdır, kanı rengi aynıdır. Biz sağlık çalışanları olarak biliriz ki hiçbir ideoloji ve düşünce insanın yaşam hakkının üzerinde olamaz. Ülkemizde ne yazıktır ki uzun süredir. Ancaklı, fakatlı cümlelerle bazı şeyleri açıklıyoruz. Özellikle terör olaylarını ölümleri açıklıyoruz.

Terör kurbanı doktor içi meslektaşlarından tepki (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu doğru değil biz hekimler Tabipler ve ülkede yaşayan sağlık çalışanları Âmâsız, fakatsız, ancaksız terörü lanetliyoruz. İnsanımıza kıyımı lanetliyoruz. Bunun hiç bir ideolaji ve düşünce  ile  savunulacak hiç bir yanı olamaz. Önce konuşurken açıklama yaparken birinci kuralımız yaşam hakkı insan hakları ve demokrasi olmalıdır. Hukuk ve adalet olmalıdır. Ondan sonra oturup konuşabiliriz. Bu müştereklerde ortak yaşamda, birlikte yaşamda bu saydığım yaşam hakkını savunma müştereklerinde buluşmak zorundayız. Bunun bir çaresi yok. Bunun için yapacağımız şey tüm terör olaylarını kınamak olmalıdır. Edirne Tabip Odasının bu açıklamasını yaparken. Ben şimdi  Tabip odası birliğinin  ortak metnini okuyacağım. Burada okuduğumun sonucunu hiç tartışmayacağız. Çünkü yaşam hakkını savunuyoruz.  Kurumlarımız yaşatmak için varlar. Diyarbakır’ ın Kulp ilçesinde mecburi hizmetini yapmakta olan ve Diyarbakır Valiliği  tarafından  verilen bilgiye göre  önceki gün  yolunu kesen PKK militanları tarafından aracı  silahla taranarak  katledilen meslektaşımız  Dr Abdullah Biroğlu dün  Diyarbakır’da toprağa verildi. Cenaze törenine Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Üyesi Dr. Şehmuz Gökalp ile Diyarbakır Tabip odasıyla bölgedeki tabip odalarının temsilcileri de katıldı.

Terör kurbanı doktor içi meslektaşlarından tepki (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edindiğimiz bilgiye göre meslektaşımız başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden vurulmuş 112 Ambulanslarının halkımızın sağlığı için gecesini gündüzüne katan meslektaşımıza erişimi de engellenmiştir. Böyle bir eylemi hiçbir gerekçe meşru gösteremez. Türk Tabipler Birliği olarak, kimden gelirse elgesin, Başta Meslektaşımız Dr. Abdullah Biroğul olmak üzere sağlık çalışanlarına ve sivillere yönelik tüm saldırı ve cinayetleri şiddeti faillerine bakmaksızın amasız, ancaksız, dün olduğu gibi bugün de hiç tereddüt etmeden nefretle kınıyoruz. Bu terör eylemiyle yaşamdan koparılan Dr Abdullah Biroğlunun ailesi sevenleri ve çalışma arkadaşları başta olmak üzere tüm halkımıza baş sağlığı diliyoruz. Acımız derin öfkemiz büyüktür. Bu ortamda Türk Tabipler Birliği alarak defalarca yaptığımız çağrıyı bir kez daha tekrarlıyoruz Bütün çatışmalar bir an önce sonlandırılmalıdır. Yaşam hakkı en önde gelen insan hakkıdır.

Barış isteyen, özleyen herkes adına haykırıyoruz. Parmağınızı tetikten çekiniz, barış katliamlarla gelmez” dedi.

 

 

 

 157 total views,  5 views today

Next Post

Eski İl Başkanı Müjdat kahve milletvekili aday adayı

            Edirne AK parti eski il Başkanı Müjdat Kahve Edirne Milletvekili aday adaylığını açıkladı.  Parti İl merkezinde yapılan aday adayı açıklama töreninde ilk olarak Kahve  İl Başkan vekili Av. Yasemin  Meral’e  aday adaylığı başvurusunu yaptı. Daha sonra basın toplantısı ile aday adaylığını açıklayan Kahve’nin basın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp