TERZİ” Sağlıklı Yaşam İçin Ortak Kullanım Alanları Gerekli”

admin

TERZİ” Sağlıklı Yaşam İçin Ortak Kullanım Alanları Gerekli”

Radyo Su’da Canlı olarak yayınlanan” Edirne’de Hayat” Programında konuşan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Turgut Terzi  kemik erimesinin insan sağlığındaki önemine değinerek   bunun sebeplerini gündeme getirdi.

Kemik erimesinin insan sağlığını yakından ilgilendiren bir sorun olduğuna dikkat çeken Terzi” İnsanlarımız Kemik erimesini önlemek için beslenmesine ve vücudunun hareketine dikkat etmesi ayrıca  yeterli oranda kalsiyum alması gerekmektedir. Bunlar sağlanmadığı  takdirde kemik erimesi kaçınılmazdır. Bu kadar önemli bir sorun için kemik erimesi “Osteoporuz” konusunda endişesi olan vatandaşlarımız kemik ölçümü bulunan sağlık kuruluşlarımızda  rahatlıkla ölçüm yaptırabilirler. Aslında her vatandaşın yılda bir kemik ölçümü yaptırması gerekir. Bunu ihmal etmemeliyiz. Kemik dokusu sağlığımızın en önemli kısmını oluşturur. Bu konuda yapılan ihmal alınması gereken önlemlerin zamanında alınmaması sağlığımızın bozulmasına yaşamımız boyunca sağlıksız yaşamamızı neden olur. Yeni yılda dileğim insanlarımızın biz hekimlere ihtiyaç  duymadan  sağlıklı bir şekilde yaşam sürmeleridir. Herkese yeni yılda huzur ve mutluk  dolu günler dilerim” Dedi.  

 191 total views,  2 views today

Next Post

“Spor Cenneti Edirne” 4. Sayısı Çıktı

Edirne Ajans Medya Grubunun , gazetecilik, matbaacılık ve radyoculuk hizmetlerinin  yanında yayıncılık alanında da hizmetleri devam ediyor. Geçen yıl ilk sayısını çıkardığımız “SPOR CENNETİ EDİRNE “ dergimizin dördüncü sayısı dün çıktı. İlimizin sportif alanlardaki faaliyetlerini siz sporseverlere gazetemiz ve radyomuz RADYO SU’da sürekli olarak ulaştırıyorduk. Gelen istekler üzerine ilk defa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp