Terziler Odası’ndan sosyal proje

admin

Edirne Terziler Odası Başkanı Hakan Fındıklı oda çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında,terziler odası olarak bir sosyal proje yapma niyetine girdiklerini belirterek; “ Bununla ilgili  bir eğitim merkezi kurmaya kalktık bununla ilgili olarak Kalkınma Ajansına  verdiğimiz proje bir ağustosta başladı. Bu projeyi onayladık. Dokuz ay sürecek olan bu projede bizim ortağımız Mesleki Eğitim Merkezi. İştirakçilerimiz ise Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Esnaf Sanatkarlar Odası, ve  Modavizyondur.

Terziler Odası'ndan sosyal proje (2)

 

 

 

 

 

 

Bu kuruluşlarında desteği ile projemizi gerçekleştirdik. Bu projenin gerçekleştirilmesinde Edirne Valimiz Dursun Ali Şahin’in desteği de yadsınamaz. Kendisine Oda yönetimi  ve başkanı olarak teşekkür ediyorum. Bize çok destek verdiler. Hazırlanan  bu projede ilk etapta proje alanı  Esnaf ve sanatkarlar odasının sol tarafında eski bağ kur olan yere kurulacak.Birada 20 düz dikiş makinesi olacak burada beş adet  üç iplik üç tane  üç iplik dikiş makineleri olacak. Projede Modavizyon firması da bize destek sağladı. Kemal Şahin’in kararı ile iştirakçi oldular.Terziler Odasında eğitim alan herkesi yüzde yüz iş garantisi ile bir sosyal proje gerçekleştireceğiz . İnşallah Edirne için hayırlı  ve işsizliğe biraz olsun faydası olacak. İş Kur Müdürü Şengül hanımla da görüşmelerimiz sürüyor. Kendisi de bu projenin iştirakçilerinden kendisine de ayrıca teşekkür ediyorum. Projenin devamlılığında kendisine ihtiyacımız var. onlardan öğrenci alarak bu işi yapmak  amacındayız. Biz burada 9 ayda kırk kişiyi yetiştireceği bunun sonunda  Kalkınma Ajansı ile projemiz bitecek, İş Kur ile sürecek. O zaman her dönem 50 kişi yetiştireceğiz. Her yıl 200 kişi isterse buradaki fabrikalara, iş garantili olarak isterlerse işyeri açabilecekler Kursiyerlere belgelerini de vereceğiz. Merkezi Eğitim okulu ortağımız oradan belgelerini alacaklar Böyle bir sosyal proje gerçekleştirdik” dedi.

Terziler Odası'ndan sosyal proje (1)

 129 total views,  2 views today

Next Post

Gaytancıoğlu “çiftçiler gittikçe fakirleşiyor”

CHP Edirne Milletvekili Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu partisinin Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında 1980 sonrası gelen iktidarların tarımda bir politika oluşturamadığına dikkat çekerek  “Liberal politikalar yerini neo-liberal politikalara bıraktı, ikame politikaları yerini terbiyeli ithalata bıraktı. Terbiye ettiler. Hani yaramazlık yapan çocuğun ağzına biber sürülür […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp