Tetova Üniversitesi’nden ziyaret

admin

Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arber Çeliku ile birlikte 19 Eylül 2017 tarihinde Trakya Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar da katıldı.
Bir sonraki toplantısının Makedonya’nın Tetova şehrinde gerçekleştirilecek olan Balkan Üniversiteler Birliği hakkında görüşüldü.

Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Balkan Üniversiteler Birliğinin sadece yılda bir kez Rektörlerin bir araya gelip sohbet ettikleri bir oluşum olmaktan çıkıp tüm Balkan Üniversitelerde görev alan uzmanların buluşup kültürel, endüstriyel, sağlık ve eğitim alanlarında yeni fikirlerin oluşturulacağı bir toplantı haline gelmesi gerektiğini ifade etti. Sağlık, sosyal ve fen alanında oluşturulacak yeni fikirlerin, bilimsel dergi haline getirilerek toplantı sonunda Balkanların önemli sorunlarının masaya yatırıldığı bir dergi haline getirilmesi ve hatta bu derginin beş yıl içerisinde toplantılardan sonra düzenli basılarak bilimsel indekslerde yer alacak saygın bir dergi haline getirilmesinin Balkan Üniversiteler Birliğine katma değer kazandıracağını belirtti.

Prof. Dr. Vullnet Ameti yaz döneminde Tetova Üniversitesi Tıp Fakültesinden gelen yaklaşık 50 öğrencinin Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde staj yapması konusunda Rektörümüze verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Toplantıda iki üniversitenin uzun yıllardır birbiri ile çok yakın ilişkilerde bulunan kardeş üniversiteler olduğu ve yakın gelecekte de birçok konuda ortak yeni projeler yapması gerektiği belirtildi.

Tetova’da yapılacak Balkan Üniversiteler Birliği ana başlığı ve toplantı hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Birliğin 61 olan üye sayısının daha da arttırılarak Balkanlarda geniş bir tabana yayılması gerekliliği ile ilgili fikir birliğine varıldı.

 150 total views,  2 views today

Next Post

Başkan Gürkan, Ulus pazarı'nda

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentte Cuma günleri kurulan Ulus Pazarı’nı gezerek, esnafla sohbet etti. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, düzenli aralıklarla gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerine Ulus Pazarı’yla devam etti. Gürkan, kentte Cuma günleri kurulan Ulus Pazarı’nı sabah saatlerinde ziyaret etti. Pazar esnafıyla görüşen Başkan Gürkan aynı zamanda Ulus Pazarı Kooperatifi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp