THK fitre-sadaka zarfları muhtarlıklarda

admin

Ramazan Bayramı öncesi mahalle muhtarlıklarına verilen zarflarla ilgili olarak açıklama yapan Edirne Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, daha önceki dönemlerde olduğu gibi bu ramazan bayramı öncesinde de arzu eden vatandaşların fitrelerini vermek için Türk Hava Kurumu  (THK) zarfları teslim edildiğini fitrelerini vermek isteyen vatandaşların kişi başına yaklaşık 15 lirayı zarfların içine koyarak Mahalle ve köy muhtarlıklarına teslim edebileceklerini söyledi. Tüm muhtarlıklarda THK zarflarının mevcut olduğunu belirterek; “ Muhtarlıklara verilen THK zarfları ile elde edilen paralar ülkemizin güvenilir  çeşitli  yardım kurumlarına  taksim ediliyor. Bir bölümü yangın söndürme uçakları alımında ve gençlerin planör kursu ihtiyaçları için  harcanıyor. Bilindiği gibi Demirhanlı Hava Alanı bu amaçla kullanılacak, Diğer Kurumlarımız: Sosyal Yardımlaşma ve  Dayanışma Vakfı, Türkiye  Kızılay Derneği,  Sosyal Hizmetler  ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Türkiye Diyanet Vakfı.  Bu bir devlet kurumlarının tüm hesapları denetim altında halkımız fitrelerini bu kuruma güvenerek verebilirler. Fitrelerini THK’na vermek isteyen vatandaşlarımız muhtarlıklardan fitre zarflarını alabilirler” dedi.

irfan tasmalı

 

 

 

 

 

 

 

BÖLGEMİZ MİLLETVEKİLLERİ HÜKÜMETTE YER ALMALI

Tasmalı, Edirne Muhtarları Derneği olarak bir an önce Türkiye’de hükümetin kurulması beklediklerini Edirne’den seçilen milletvekillerinin de hükümette görev almasını istediklerini kaydederek; “ Ülkemizde bir seçim yapıldı. Halk sandıkta siyasi görüşünü ortaya koydu.

Bu parlamento tablosundan hangi hükümet oluşacaksa kim kiminle ortak olacaksa bir an önce yeni bir hükümet kurulup göreve başlamalı. Halkımız yeni parlamentodan hükümetin bir an önce kurulması beklentisi içinde.   Bu arada arzumuz bölge milletvekillerimizin de yer alacağı  bir hükümetin oluşması.

Hükümet kurmada belirsizlik halkımızı huzursuz ediyor. Bunun bir an önce giderilmesi gerekir. Biz muhtarlar olarak bir an önce hükümetin oluşmasından yanayız” dedi.

 

 

 

 121 total views,  2 views today

Next Post

Başkan Gürkan, Sarayiçi’nde incelemelerde bulundu

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne hazırlanan Sarayiçi Er Meydanı’nda incelemelerde bulundu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne hazırlanan Sarayiçi Ermeydanı’nı ziyaret ederek, buradaki  onarım ve yenileme  çalışmalarını yakında izledi.               2014-2015 kışının Edirne için çok zorlu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp