TİCARET BORSA YÖNETİMİNDEN T.Ü ZİYARETİ

admin

rektor-plaket3 

 Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Efgan Döşlüoğlu tarafından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yener Yörük makamında ziyaret edildi. Ziyaret programında Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hüseyin Sarıoğlu’da hazır bulundu.

 

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Sizleri tebrik ediyor, yeni görevinizde başarılar diliyorum. Şehrimizdeki tüm kamu ve sivil toplum işbirliği içerisinde yapacakları çalışmaların şehrimize faydalı olacaktır. Üniversite ve özel sektör işbirliği adına yapılacak çalışmalar bünyemizde bulunan Teknopark vasıtasıyla desteklenmektedir. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinden elde edilen gelirin sanayi faaliyetleriyle desteklenerek artırılması gerekmektedir. Bu konuda Arda Meslek Yüksekokulu içerisinde çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

 

ZİRAAT VE VETERİNER FATÜLTELERİ AÇILMALI

Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk; “Edirne Ticaret Borsası olarak amacımız paydaşlarımız olan kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte etkili çalışmalar yaparak şehrin dinamiklerini harekete geçirmektir. Bu anlamda bölgemiz için önemli güç ve değerlerden birisi olarak gördüğümüz Trakya Üniversitesi’nin desteğini de hissetmek bizler için çok önemli. İlimizde Ziraat ve Veterinerlik Fakültelerinin de açılmasını istiyoruz. Kuruluşu için Borsa olarak destek verdiğimiz Arda Meslek Yüksekokulu bünyesinde, sivil toplum kuruluşlarıyla yapılacak ortak akıl çalışmalardan çıkacak sonuçlara göre açılacak, bölgenin ihtiyaçlarına cevap veren eğitim programlarının şehrimiz ve bölgemizdeki eksikliği bir nebze de olsa gidereceğine inanıyorum. Bu kapsamda üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız.” dedi.

 163 total views,  2 views today

Next Post

BAHÇEDE ASIRLIK KIZILCIK AĞACI

Mülkiyeti İşadamı İrfan Kızanlıkta ait olan çevresi  otopark olarak kullanılan kızılcık ağaçlarının kaplı olduğu  bahçe Osmanlı Rus savaşına, kısaca 150 yıl öncesine dayanıyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Kızanlık” Burada gördüğünüz kızılcık ağaçları 150 yıl öncesine dayanıyor. Dedem bu kızılcık fidelerine Bulgaristan’ın Kızanlık şehrinden getirmiş. Bildiğiniz gibi bizim soyadımız […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp