Ticaret Borsası 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

admin

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım, yayınladığı ortak mesajda şu ifadelere yer verdiler; “Basın; aydınlatıcı, iyi ve doğruyu tarafsızca gösteren, fikir, düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin yılmaz savunucusu olan bir güçtür. Basın kuruluşlarımız da ülkemizde siyasi, ekonomik ve kültürel değerlerin korunmasında ve geliştirilmesinde çok önemli misyonları olan kurumlardır.

ticaret borsası basın toplantısı3

Türk basını özellikle son yıllarda büyük bir gelişme göstermiş, çağa ayak uydurma gayreti içine girmiştir. İletişim çağının yaşandığı ve teknolojinin hızla değiştiği günümüzde, gazetecilik mesleğini yapanların çalışma koşulları, bu değişime ayak uydurmada zorluk yaşamaktadır.Basın kuruluşlarında görev yapan gazeteciler, toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurarak halkın doğru ve tarafsız haber alma özgürlüğü yolunda hizmet etmek gibi büyük bir görevi üstlenmiş durumdadır. Şehrimizde görev yapan gazetecilerimizin bu görevi başarıyla sürdüklerine olan inancımız tamdır. Tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü camiamız adına içtenlikle kutlarız.”

Özay ÖZTÜRK                                                           Fedai CANIM

Yönetim Kurulu Başkanı                                      Meclis Başkanı

 

 

 210 total views,  2 views today

Next Post

OKULLARDA NELER OLUYOR?

Öğretmenler sendikalarının tamamı bu günlerde çok endişeli. Son yıllarda okullarımızda neler oluyor diye soruyorlar. Bundan yaklaşık bir ay önce Öğretmenler sendikaları, okullara dışarıdan yapılan saldırı konusunu bir kez daha gündeme taşımışlardı. Ne yazık ki, sendikacılarımızın bu haklı tepkilerine milli eğiti yetkilileri ve diğer sorumlulardan herhangi bir tepki gelmedi. Öğretmenler sendikası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp