Ticaret Borsası meslek grubu toplantılarını başlattı

admin

Edirne Ticaret Borsası (ETB) meslek grubu toplantılarının ilkini “Canlı Hayvan Meslek Grubu” ile gerçekleştirdi. Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; canlı hayvan ticaretiyle iştigal eden üyeler, Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Başkanlık Danışmanı İsmail Kasap, Meclis Başkan Yardımcısı Serdar Hüseyinca, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Göktaş, Yönetim Kurulu Üyesi Eray Karaca, Meclis Üyeleri Cenap Dede, Recep İriş ve Ahmet Özmen katıldı.

Ticaret Borsası meslek grubu toplantılarını başlattı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk toplantıda yaptığı konuşmada; “Meslek grubu toplantılarını düzenleme amacımız, üyelerimizin mesleki faaliyetleri kapsamında karşılaştıkları sorunları çözüm önerileriyle birlikte tespit etmek, ilgili mercilerde girişimde bulunarak takipçisi olmaktır. Üyelerimizin büyük bir çoğunluğunun bizzat yaşadığı üzere, 1983 yılında mezbaha içerisinde geçici olarak ayrılmış olan bölümde başlayan canlı hayvan satışları günümüzde; üretici ve tüccarın direkt olarak karşı karşıya gelebildiği, şeffaf, çağdaş, rekabeti yansıtan ve satılan malın gerçek değerinin oluşmasında etkin role sahip bir satış düzeni olan “Türkiye’nin Tek Canlı Hayvan Borsası”nda yapılır hale gelmiştir. Bu tablo meslek mensubu üyelerimizin ve üreticilerimizin Borsaya olan güven ve destekleri ile gerçekleşmiştir.” dedi.

Meclis Başkanı Fedai Canım; “Meslek grupları toplantılarıyla, üyelerimizin sorunlarını en iyi şekilde tespit edip çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz. Bu süreçte borsanın hizmetleri kapsamında şikayet, öneri ve talepleri de alarak hizmet kalitemizi daha da ileriye götürmek arzusundayız. Katılımcı ve paylaşımcı, geleceğe yönelik bir bakış açısına sahip, hizmeti esas alan, şeffaf, hesap verebilir çağdaş bir yönetim biçimini benimsiyoruz. Her türlü fikre açık olduk ve bundan sonra da açık olacağız. Borsamızın bugünlere gelmesinde emeği olan camiamız mensuplarına tekrar teşekkür ediyor, aramızdan ayrılanlara da rahmet diliyorum.” dedi.

Ticaret Borsası meslek grubu toplantılarını başlattı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda; Borsanın çalışma alanı içeresindeki hayvancılık faaliyetlerinin genel durumu, Trakya Bölgesi Tarım Sektörü Ortak Akıl Toplantısı’nda sunulan sektörle ilgili sorunlar ve çözüm önerileri, aile işletmelerinin desteklenmesi, bölgenin aşılı hastalıklardan ari bölge olması özelliği dikkate alınarak, başta Edirne olmak üzere bölgenin Türkiye damızlık hayvan üretim deposu olarak değerlendirilmesi ile Edirne Ticaret Borsası ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle gerçekleştirilmesi planlanan damızlık hayvan satış organizasyonları konuları ele alındı.

Canlı hayvan satış tesislerinde sunulan hizmetler ile gerçekleştirilen satış ve tescil işlemleri kapsamında oluşan istatistiki bilgilerin de üyelerle paylaşıldığı toplantı, sektördeki sorunlar ve çözüm önerilerini dile getirildiği oturumun tamamlanmasıyla sona erdi.

 

 

 8 total views,  2 views today

Next Post

ETSO 2015 yılı ilk Meclis Toplantısı yaptı

ETSO 2015 yılı ilk  Meclis toplantısı, Başkan Mehmet Eren Başkanlığında gerçekleştirildi. Meslek Komite Başkanlarının da katıldığı Meclis Toplantısının  açılış konuşmasını yapan Eren 2015 yılının ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını diledi. Toplantıda gündemde yer alan maddeler oy birliği ile kabul edildi.               Meclis toplantılarında konunun […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp