Tır şoförleri ve gurbetçilere kumanya desteği

admin

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’de tatillerini tamamladıktan sonra yaşadıkları ülkelere gitmek için Kapıkule Gümrük Kapısı’na gelen Avrupa’da yaşayan Türkler ile yurtdışına çıkış yapmak isteyen TIR Şoförleri uzun kuyruklar oluşturdu. Edirne Belediyesi de Kapıkule Gümrük Kapısı’nda kuyrukta bekleyenlere kumanya desteğinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tatillerini tamamladıktan sonra yaşadıkları ülkelere geri dönmek için yola çıkan gurbetçiler ile taşıdıkları malları Avrupa ülkelerine götürmek isteyen TIR Şoförleri, Kapıkule Gümrük Kapısı’nda uzun kuyruklar oluşturdu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla saatlerce sıranın kendisine gelmesini bekleyen TIR Şoförleri ile gurbetçilere kumanya desteğinde bulunuldu. Simit, poğaça, peynir, reçel, meyve suyu ve sudan oluşan 3 bin adet kumanya belediye personeli tarafından dağıtıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuyrukta bekleyen TIR Şoförleri ile gurbetçilere kumanya ikramında bulunan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, gurbetçilerin geçişleri sırasında onların gerekli ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Yaşanan sorunun sadece Türk tarafıyla değil Bulgaristan tarafıyla da ilgili olduğunu belirten Tanrıkulu, “Bu durumun uluslara arası anlaşmalarla çözülmesi lazım. Edirne Belediye Başkanlığı olarak onların su ve kumanya ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bugün hazırladığımız 3 bin adet kumanyayı dağıtıyoruz ve onlara lojistik destek vermeye çalışıyoruz. Amacımız burada ki gurbetçileri bir parça rahatlatmak. Arkadaşlarımız kumanya dağıtıyor, su ihtiyaçlarını karşılıyor. Tuvalet ihtiyaçları için de seyyar tuvaletler koyuyoruz. Edirne Belediyesi’nin imkanları dahilinde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kendilerine kumanya ikramında bulunan Edirne Belediyesi’ne teşekkür eden gurbetçilerde, “Saatlerdir kuyrukta bekliyoruz. Her yıl bu sorunu yaşamaktan bıktık. Yetkililerin artık bu duruma bir çözüm bulmasını istiyoruz. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Belediyesi’ne de duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bazı arkadaşların yanlarında getirdiklerini kumanyalar da tükenmek üzereydi. Teşekkür ediyoruz” dediler.

 

 

 187 total views,  2 views today

Next Post

Ön Müdahale ve Kurtarma Aracımız hizmete başladı

                Uzunköprü Belediyesi’nin araç parkını genişletmek ve ihtiyacı olan ekipman destekli araçları belediye bünyesine katmaya devam ediyor. İtfaiye Müdürlüğü’ne alınan ön müdahale ve kurtarma aracında, bir adet kesici ve ayırıcı ekipmanları, bir adet kesici papağan ağzı, üç adet ayırıcı silindir, dar alan kurtarma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp