Tiyatroseverlerden Büyük İlgi

admin

Edirne Belediye Başkanlığı Kültür Etkinlikleri çerçevesinde Ankara Ekin Tiyatrosu ve Karınca Çocuk Tiyatrosu Edirne halkıyla buluştu.

Edirne Belediyesi basın bürosundan yapılan açıklamada, Belediye Kültür Etkinlikleri çerçevesinde, Ankara Ekin Tiyatrosu İntifada (Maskeliler), Karınca Çocuk Tiyatrosu’nun da Robinson ve Cuma adlı tiyatro oyunları ile Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluştu.

12 Kasım 2012 Pazartesi günü Halk Eğitim Merkezi salonunda ücretsiz olarak tiyatroseverlerle buluşan Robinson ve Cuma adlı çocuk tiyatrosu ile aynı günün akşamı Ankara Ekin tiyatrosu İntifada (Maskeliler) adlı oyununa tiyatroseverlerin ilgisi büyüktü.

İntifada oyunu tiyatroseverlerle birlikte izleyen, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne halkının tiyatroya ve tiyatro oyuncusuna sahip çıktığını görmenin gururunu yaşadığının altını çizerek, “Edirne Belediyesi olarak düzenlediğimiz etkinliklerle sanata ve sanatçıya verdiğimiz değeri göstermek istiyoruz. Başkanımız Hamdi Sedefçi’nin her zaman belirttiği gibi, kentimiz ‘Anıt Kent’ adına yaraşır festival ve etkinliklerle sık sık adından söz ettiriyor. Bizler de bu tür kültürel ve sosyal etkinliklerde halkımızla birlikte olmanın da ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Oyun sonrasında Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, oyunculara çiçek takdim etti.       

 338 total views,  2 views today

Next Post

Beykent Anaokulu Öğrencilerinden Ata’ya Ziyaret

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, 10 Kasım 1938’de hayat gözlerini kapadı. O tarihten itibaren 10 Kasım’la başlayan hafta Atatürk Haftası olarak kutlanmaya başlandı. Atatürk Haftası kapsamında öncelikle 10 Kasım sabahı Atatürk’ün hayata gözlerini kapadığı zaman olan saat 9.05’te tüm yurtta sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunulur. Hafta boyunca Atatürk ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp