TMAD Modifiyenin Yasallaşmasını İstiyor

admin

TMAD Modifiyenin Yasallaşmasını İstiyor

Trakya Modifiyeli Araçlar Derneği (TMAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Dobranyalı, modifiyenin Türkiye sınırları içinde yasal hale gelmesi gerektiğini belirtti. Modifiye edilmiş her otomobil farklı bir kişilik farklı bir kişilik kazandığını ifade eden Dobranyalı, “Otomotiv piyasası geliştikçe alan da genişliyor. Modifiye akımı Türkiye’de yasallaşmalı” dedi.

Dobranyalı, 2 Aralıkc2012 Pazar günü Trakya genelinde başlattıkları ilk buluşmayı Lüleburgaz Belediyesi’nin de katkılarıyla Lüleburgaz Fuar Alanı’nda başlattıklarını, 3 Şubat Pazar günü ise Tekirdağ Belediyesi’nin katkıları ile Tekirdağ Sahili’nde bir araya geldiklerini belirtti. Tekirdağ’daki buluşmaya olan ilginin çok güzel olduğunu ve Trakya’nın çeşitli bölgelerinden gelen yaklaşık 400 aracın buluşmaya katıldığını belirten Dobranyalı, “Bizler Trakya genelinde gün geçtikçe sayımızı daha da arttırmaya karar verdik” dedi.

Dernek olarak başta Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ve Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye teşekkür ettiğini kaydeden Dobranyalı, “Otomotiv piyasası geliştikçe, alternatif ve yeni modeller pazara sunuldukça, tuning ve modifiye meraklılarının oyun alanı genişliyor. Modifiye edilmiş her otomobil farklı bir kişilik kazanır ve aynı marka ve modelde olan diğer araçlardan kolayca ayırt edilebilir” diye konuştu.

Türkiye’de modifiyenin yasal hale gelmesi gerektiğini belirten ve dernek olarak bu yönde birtakım çalışmalar yürüteceklerini ifade eden Dobranyalı, modifiye severleri, hız tutkularını kontrol altına almaları konusunda da uyardı.

 150 total views,  2 views today

Next Post

KÜÇÜK HATALAR BÜYÜK ZARAR GETİRİR

     KÜÇÜK HATALAR BÜYÜK ZARAR GETİRİR Bugün önemsiz gibi görünen bazı küçük olaylar zamanla  büyük tahribata neden  olabiliyor.  Edirne’de son günlerde birden ortaya çıkan otogar konusunu herkes kendine göre yorumluyor.      Bazıları otobüs firmaları arasındaki rekabetin halkın yararına olduğu görüşündedir. Buna kimsenin itirazı olamaz. Tabi bunun da  bazı kuralları var. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp