TMO’da Ötekileştirme Siyaseti İşliyor

admin

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, haksız yere işten çıkartılan 283 TMO işçisinin hakkını aramaya devam ediyor.

CHP’li Gaytancıoğlu, işe dönüş için mahkemeye dava açan ve bu davaları kazanan taşeron işçilerini tekrar işe almayan TMO’yu bir kez daha gündeme getirdi.

 

TMO Taşeron İşçilerinin İş Haklarını Geri Verin

TMO’nun söz konusu 283 personele yönelik çelişkili uygulamalarının yanında, işe dönüş davasını kazandıkları halde işe başlatılmayan 104 taşeron işçisinin hakkını Tarım Bakanı’na yazılı olarak cevaplandırması istemiyle yönelten CHP’li Gaytancıoğlu,“ FETÖdamgasını yedikleri için hiçbir yerde iş bulamıyorlar. Kazanılmış hakları var ancak bu kişilerin yerine dava açmayan ve AKP ile üyeliği olduğu iddia edilen kişiler işe alınıyor. Yine adaletsizliklerle karşı karşıyayız. Mağdur ailelerin durumu bizi yaralıyor. Ötekileştirme siyasetinden artık bıktık.” ifadelerinde bulundu.

 

İşten çıkarıldıkları dönemde TMO yönetimi tarafından kendilerine; 283 kişiden hiçbirinin yeniden işe alınmayacağının söylenmesine rağmen 24 kişinin Afyon’da temizlik şirketi üzerinden geri işe alındıklarını ifade eden mağdur işçiler, işe alınan bu 24 kişinin hepsinin de Afyonlu ve AKP üyesi olduklarını iddia ediyorlar. TMO Personel Alım Daire Başkanının Afyon Bolvadinli olduğu ve işe alınan 24 kişinin de yine Afyon Bolvadinli olduğu söylenmektedir.

 

CHP’li Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun, TMO işçileri ile ilgili olarak Tarım Bakanı’na sorduğu sorular şöyle;

 

Davayı kazanan 104 kişi tekrar görevlerine iade edilmiyorken; dava açmayan ve tekrar işe geri alanın 24 kişi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu 24 kişinin davayı kazanan 104 kişiden farkı nedir?

Bu 24 kişi neye göre işe alınmıştır?

Bu 24 kişinin AKP ile üyeliği var mıdır?

TMO Personel Alım Daire Başkanı ile bu 24 kişinin ilgili bağı nedir?

Haksız yere FETÖ damgası yiyen 104 taşeron işçinin haklarını nasıl geri vereceksiniz?

Haksız yere FETÖ damgası vurulan bu 104 kişi vicdanlarınızı yaralamıyor mu?

TMO’nun personel ihtiyacı nedir?

Personel ihtiyacı var ise davayı kazanan 104 işçi neden değerlendirilmiyor?

Haksız yere FETÖ damgası yiyen 104 taşeron işçisini başka kurumlarda farklı görevlerde değerlendirmeyi düşünüyor musunuz?

 204 total views,  2 views today

Next Post

Almanca öğretmenler gününün ilki gerçekleştirildi

Trakya Üniversitesi ile İstanbul Goethe Enstitüsü’nün işbirliği içerisinde düzenledikleri Edirne Almanca Öğretmenler Günü etkinliğinin ilki Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Alman Dili Eğitimi, Almanca Mütercim-Tercümanlık ve Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri yanı sıra Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve İstanbul’daki okullarda görev yapan çok sayıda Almanca […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp