TOBB İle Edirne Valiliği Arasında Fen Lisesi İçin Protokol İmzalandı

admin

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: “Edirne’yi Bölgenin Marka Pozisyonuna Taşımamız Lazım”

Tobb Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: “Türkiye’nin İleri Teknoloji Üretimine Geçmesi İçin Eğitimde Vites Yükseltmesi Gerekiyor”

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Edirne’yi bölgenin marka pozisyonuna taşımamız lazım” dedi.

TOBB ile Edirne Valiliği arasında, kentte yapılması planlanan 16 derslikli Fen Lisesi ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyon ve kapalı spor salonundan oluşan eğitim kompleksi için protokol imzalandı. İmza törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’nin 1071’den bugüne bu milletin 5 başkentinden birisi olduğunu belirterek, Edirne’nin ihmal edilmiş olduğunu söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, TOBB’un daha etkin roller üstlenmesi gerektiğini kaydederek, “Edirne’ye farklı bakmak zorundayız. Edirne’yi bölgenin marka pozisyonuna taşımamız lazım. Tarihi var, kültürü var, doğası var, bize medeniyet kazandırmış bir hukuk hakkı var” dedi. Müezzinoğlu, ayrıca 16 derslik ve 200 öğrenci kapasiteli kampüsün yeterli olup olmayacağını ima etti.

 

  HİSARCIKLIOĞLU: “GELECEĞİ TASARLAMANIN YOLU EĞİTİME YATIRIM”

 

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise, geleceği tasarlamanın yolunun eğitime yatırım yapmaktan geçtiğini belirtti. Almanya’da çalışan bir kişinin 85 bin dolar, Amerika’da ise 105 bin dolar ve Türkiye’de ise 35 bin dolar katma değer ürettiğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’nin verimlilik düzeyini 3 katına çıkarmak istiyorsak, eğitime daha güçlü yatırım yapmamız gerekiyor. Türkiye’nin ileri teknoloji üretime geçmesi için eğitimde vites yükseltmesi gerekiyor. Bunun için icat çıkartan gençlerimizin sayısını arttırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, Edirne’ye Fen Lisesi yapma fikrinin öğrencilerin üniversite tercihlerinde fizik, kimya ve matematik gibi temel bilimlere olan ilgisinin azlığını gösterdi. Edirne Valisi Hasan Duruer, TOBB Başkanı Hisarccıklıoğlu’na teşekkür etti. TOBB Yönetim Kurulu üyesi Arif Parmaksız ve Edirne Valisi Duruer protokole imza attılar. İmza töreni sonrası hediyeler verildi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, hediye olarak, Selimiye Camisi’nin fotoğrafını kabul etti.AW000940

 104 total views,  2 views today

Next Post

Yayaya Çarpan Araç Sürücüsü Olay Yerinden Kaçtı

İNSANLIK ÖLDÜ MÜ  ? Eski İstanbul Caddesi’nden Talatpaşa Bulvarı istikametinde   seyreden 22 ER 981 plakalı beyaz binek taksi o sırada karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaşlı yayaya çarpası sonucu  meydana  gelen trafik kazasında aracın çarptığı yaşlı  vatandaş  yaralandı, yarılı vatandaş ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kaza sonrası olay yerinden uzaklaşan  araç sürücüsü  kısa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp