TOBB’un 70. Mali Genel Kuruluna Büyük Katılım

admin
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 70. Mali Genel Kurulu’nu 22 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirdi.
Genel Kurula Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkan Yardımcısı Serdar Hüseyinca, Meclis Başkan Yardımcısı Erhan Akgün, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Efgan Döşlüoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Eray Karaca, Meclis Üyesi Ahmet Özmen, Meclis Üyesi Recep İriş, Meclis Üyesi Erkan Posta, Meclis Üyesi İsmail Arslan, Meclis Üyesi Oğuz Kurban iştirak etti.
etb tobb mali genel kurulunda (2)

Soma ‘da yaşanan felaket için yapılan saygı duruşuyla başlayan Genel Kurul’da konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün gelecekten umutlu olduğunu ifade ederken, yeni bir büyüme modeli ve yeni yapısal reformlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

etb tobb mali genel kurulunda

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (ETÜ) gerçekleştirilen TOBB 70. Genel Kurulu’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, bakanlar, delegeler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

etb tobb mali genel kurulunda (3)

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Genel Kurul konuşmasına Soma’da yaşanan felaket nedeniyle duyduğu acıyı ifade ederek başladı. Soma’da hayatını kaybeden işçilerin aileleri için başlattıkları yardım kampanyasını vurgulayan Hisarcıkıloğlu, bütün iş dünyasını bir kez daha destek olmaya çağırdı.

etb tobb mali genel kurulunda (1)

Geride bıraktığımız 2013 yılına bakıldığında özel sektör olarak, gelecek için umut veren bir tablo gördüklerini belirten Hisarcıklıoğlu,”Hayalleri hep birlikte gerçek yapacağız” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Hisarcıklıoğlu ihtiyaç duyulan öncelikli yapısal reformları ise şöyle sıraladı: “Vergi reformu, cari açığı azaltacak sanayi stratejisi, istihdamın teşviki, girdi maliyetlerinin azaltılması ve reel sektörün bankalarla çalışma ortamının iyileştirilmesi”

Hedeflerimize ulaşacağız. Hayalleri hep birlikte gerçek yapacağız. “Varmak için menzile, yürüyeceğiz gündüz gece.” Yarın bizimdir, yarın Türkiye’nindir, yarınlar bu milletindir.

Allah gönlümüzü zengin, emeğimizi ve kazancımızı bereketli, milletimizin birlik ve beraberliğini daim kılsın. Yolumuz açık olsun. Allah hepimizin yardımcısı olsun.” dedi.

 

 

 272 total views,  2 views today

Next Post

SON DAKİKA... Edirne'de ŞİDDETLİ DEPREM...!

Gökçeada  Açıklarında  (EGE DENİZİ) meydana gelen depremin şiddeti 6.5 olarak belirlendi. Edirne’de bugüne kadar  görülmemiş bir şekilde hissedilen deprem ilimizde  büyük paniğe neden oldu..  saat: 12:25’te Edirne’de hissedilen deprem yakşık olarak 40 saniye sürdü.  Edirne’de yaşayan vatandaşlar evlerini ve işyerlerini  boşaltıp sarsıntının geçmesini bekledi… Edirne’de bazı binalarda deprem nedeniyle çatlakların oluştuğu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp