Toplam Kalite Yönetimi Eğitimde Kalite Uygulamaları Ödülleri Sahiplerini Buldu

admin

Halk Eğitim merkezi Mimar Kemaleddin Konferans Salonunda yapılan toplantıda ‘Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları Eğitimde Kalite Ödülü” yarışması çerçevesinde,ilimizde yapılan değerlen-dirmeler sonucu dereceye giren okul ve kurumlarımızın çalışmalarının paylaşması, teşviki ve ödülleri verildi.
Programa Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul TANRIKULU,Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin ÇAKIRLAR,Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şaban ARDA,Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER katıldı.
Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şaban ARDA,İstiklal Marşı ve yaptığı konuşmada ; “Amacımız mükemmeli yakalamak değil,iyinin daha iyisini bulmaktır.2000 li yılların eğitimcileri eğitim ve yönetimi topyekun değiştirmeye çalışacaktır.Dönüşüme yön vererek yeni bir vizyona ihtiyacımız var.2005 yılında yönetime giren ”Toplam Kalite Yönetiminde 2008’de Serhat Koleji kazanarak ilimizi ülke çapında temsil etmiştir.” Diyerek sözü Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER’ e bıraktı.
Abdullah ASLANER yaptığı açıklamada;”Çağımıza bir isim vermekte zorlanıyoruz.Uzay çağı,bilgi çağı,kalite çağı…Bu üçünden birini seçmek gerekirse ”Kalite Çağı” diyebiliriz.Unutmamak gerek ki bilgi ne kadar çoğaldıysa, bilgi kirliliği de o derece arttı.Elimizde doğal olmayan hiç bir şey kalmadı.Şu anda organik bir şey bulmaya zorlanıyoruz.Kaliteye katkı yapıp,içimizdeki düşmanları yok ettikten sonra kalite seviyesini yükseltebiliriz.”Ayrıca ASLANER dereceye girenleri tebrik ederken katılımcılara da teşekkürlerini sundu.Abdullah ASLANER’ in konuşmasının ardından 11 grup-11 ekip arasında ilk 3’e giren ekip ve gruplara Başkan Yardımcısı Ertuğrul TANRIKULU,Emniyet Müdürü Cemil Ceylan,Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin ÇAKIRLAR,Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şaban ARDA,Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER tarafından plaket ve ödülleri takdim edildi.
Okul ve kurumların 2011-2012 Eğitim-Öğretim döneminde ”Toplam Kalite Yönetimi çalışmaları sonucu hazırlanan ekip ve kurum raporları;Bakanlığın İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Yönetimi Değerlendirme ve Geliştirme Dairesi Başkanlığınca yayınlanan “2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Kalite Değerlendirmelerinde Farklı Okul/Kurum Türleri için kullanılacak Öz değerlendirme Kriterleri”dikkate alınarak 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı ödül takvimine göre Eğitimde Kalite Yönetimi (TKY) ödül sürecine Kurum ve Ekip kategorisinde başvuru yapan Okul ve Kurumlarımızın raporlarının değerlendirilmesi yapıldı.
Değerlendirme Komisyonu tarafından, Eğitimde Kalite Uygulamaları rapor değerlendirme matrisleri dikkate alınarak,raporlarının 16-18 Ocak 2013 tarihleri arasında saha öncesi değerlendirmesi gerçekleştirildi.
Yapılan değerlendirme sonucunda raporlarda belirtilen çalışmaları yerinde görmek için ödül sürecine başvuran kurumlar TKY Ödül Süreci Değerlendirme Komisyonu tarafından 18-22 Ocak 2013 tarihleri arasında saha ziyaretlerinde bulunuldu.
TKY Uygulamaları ve Ödül Süreci Değerlendirme Komisyonu üyelerinin değerlendirilmeleri ve saha ziyaretleri, “Eğitimde Kalite El Kitabında” belirtilen usul ve ilkeler doğrultusunda yapılmış olup, sonuçlar komisyonumuzun uzlaşım kararı ile belirlendi. Kurum ve Ekip kategorilerinde ilk üçe giren Okul/Kurumlar belirlenmiş,birinci olan Okul/Kurumların raporları Bakanlığımıza gönderildi.
2013 Eğitimde Kalite Çalışmaları Ödül Takvimine göre milli Eğitim Müdürlüğümüz Kalite Kurulu değerlendirilmesi sonucunda Kurum ve Ekip Kategorisinde derecelendirme sonuçları belli oldu .
Buna göre:
KURUM KATEGORİSİNDE
1nci Uzunköprü-Kız Teknik ve Meslek Lisesi
2nci Uzunköprü Ergene İlkokulu
3ncü Keşan İlhami Ertem Ticaret Meslek Lisesi
EKİP KATEGORİSİNDE
1nci Merkez-Meriç İlkokulu
Çalışmanın adı: Öğrenci veli çevre üçgeninde domino etkisi oluşturarak okuyan,okuduğunu anlayan ve kendini ifade edebilen bireyler yetiştirmek.
2nci Uzunköprü 80.Yıl Anaokulu
Çalışmanın adı :Öğrenme ortamlarının yetersizliği.
3ncü Havsa Şehit Öğretmen Mehmet BİROL Kız Teknik ve Meslek Lisesi
Çalışmanın adı: Temiz Çevre Sağlıklı Yaşam
TEŞVİK ÖDÜLÜ ALAN KURUMLAR
-Uzunköprü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
-Uzunköprü Kırcasalih İlkokulu
-Uzunköprü Mehmet Arif Dilmen Ticaret Meslek Lisesi
-Uzunköprü Anadolu Lisesi
-Keşan Rasim Ergene İlkokulu

 

DSC_0051

 152 total views,  2 views today

Next Post

Validen Selimiye Meydanı'ndaki Düzenlemeye İlişkin Açıklama

Edirne Valisi Hasan Duruer, kamuoyunda ‘ağaç katliamı’ olarak algılanan Selimiye Meydanı’nda başlatılan düzenlemelerde lüzumsuz her şeyin kaldırılacağını belirterek, “Biz millet olarak ağaç dikmeyi peyzaj sanıyoruz” dedi. Selimiye Meydanı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Edirne Valisi Duruer, camiyi ortaya çıkaracak lüzumsuz her şeyi kaldıracaklarını ifade ederek, “Şu anda UNESCO’nun Dünya Kültür Miras […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp