Toplantıya İlgi Büyük Oldu

admin

Hububat hastalık ve zararlıları ile özellikle süne zararlısının tanıtılması, zarar mekanizmaları ile biyolojik mücadelenin önemi ve gerektiğinde kimyasal mücadelenin yapılma şekli konularında ayrıntılı bilgi aktarılması amaçlarıyla düzenlenen toplantıya üreticilerin ilgisi büyük oldu.

etb toplantı

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk; “Hububat hastalık ve zararlıları hem kalite hem de verim açısından önemli zararlar meydana getirebiliyor.

özay öztürk

etb toplantı (1)

Özellikle süne zararı nedeniyle buğdaylarımız ekmeklik vasfını yitirebiliyor. Bu nedenle bu konuya çok önem veriyoruz. Edirne buğdayının yurt genelinde talep gören bir marka haline gelmesi ile üreticilerimizin alın teri olan ürünlerini piyasa koşullarına göre en iyi şekilde değerlendirmesini, üyelerimizin ise piyasaları oluşturmada söz sahibi olmalarını istiyoruz. Konuya ilgi göstererek bugün burada bizlerle olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

fedai canım - özay öztürk - ccengiz yorulmaz

 

Toplantıda konuşan Edirne Ziraat Odası (EZO) Başkanı Cengiz Yorulmaz; “Üreticiler olarak bizler, hububat hastalık ve zararlıları nedeniyle oluşan kayıpları çok iyi biliyoruz. Bu nedenle konuya hassasiyet göstererek, elimizden gelen en iyi  ve doğru mücadele yöntemini seçiyoruz. Bölgemizdeki ekiliş alanlarına ve üretim miktarlarına bakıldığında ortalamanın çok üzerinde rakamların ortaya çıktığı görülüyor. Bu durum çiftçiliği ne kadar iyi ve ileri düzeyde yaptığımızın bir kanıtıdır. Toplantıya gösterilen yoğun ilgi, üreticilerimizin gündemi ne kadar yakından takip ettiklerini ve işlerine verdikleri önemin önemli bir göstergesidir. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.

cengiz yorulmaz

Edirne Ticaret Borsası, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile Edirne, Havsa ve Lalapaşa Ziraat Odaları’nın işbirliğiyle 06 Mayıs 2014 Salı günü saat 10.30’da Edirne Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi’nden Ziraat Teknikeri Nadi AYGEN tarafından “Hububat Hastalık ve Zararlıları ile Edirne Süne Mücadelesi Çalışmaları”, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Bitki Sağlığı Bölüm Başkanı Ziraat Mühendisi Kemal AKIN tarafından “Trakya Bölgesi Süne Mücadelesi Çalışmaları” konularında bilgiler verildi.

Toplantı, yapılan sunumların ardından üreticiler tarafından yöneltilen soruların cevaplandığı bölümle sona erdi.

 108 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Duruer’den Özel İdare’ye İade-İ Ziyaret

İl Genel Meclisinin 5. Toplantısının 2. Oturumunun dünkü toplantısına Edirne Valisi Hasan Durer’de katıldı.  Edirne İl Özel idaresi Genel Sekreteri Muhammet Öztürk, 2013 yılı kesin hesap ve 2013 yılı Sayıştay denetim raporuna ilişkin sunum yaptı Başkan Abdülaziz Çıkıkçı nın açılış konuşmasından sonra konuşan Öztürk şunları söyledi  “2014 eylem planı harfiyen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp