Toplu Taşımada Cağdaş Uygulama Başladı

admin

46  adet son sistem modern donanımlı  minibüs, Selimiye Meydanında düzenlenen törenle  Edirne şehir içi ulaşım filosuna katıldı. Önümüzdeki yıl  ulaşım araçlarının tamamı yenilenecek

Selimiye Bahçesinde yapılan törene Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Serhat Birlik Yönetim  Kurulu Başkanı Serkan Oltandiken, ısuzu firma yetkilileri. Ak Parti İl Başkanı Müjdat Kahve,T.Ü Öğretim Üyesi Yrd.Doç Dr.Mustafa Hatipler, Altunhan Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ile Şoför esnafı katıldı.

Şehir içi ulaşıma katılacak minibüslerin yanında Belediye İtfaiye filosuna katılan Yüksek katlı apartmanlarda kullanılan 45 Metre merdivenli İtfaiye aracı ile iki yeni itfaiye aracının da tanıtıldığı tören folklor gösterisi ile başladı.

Daha sonra söz alan Serhat birlik Yönetim Kurulu Başkanı  Oltandiken, yeni ulaşım Sistemine katkıda bulunanlara teşekkür ile başladığı konuşmasında. Daha sonra Serhat Birliğin kuruluşu hakkında bilgi verdi.  50 yıldan bu yana ulaşımda çok acı çekildiğini, yıl sonuna kadar tüm araçların yenileneceğini söyleyen Oltandiken” Türkiye’ye örnek bir toplu taşıma dönemi başlatıyoruz.Rekabetsiz,yarışsız,disiplinli,denetimli güvenli trafik taşımacılığını anayasa olarak kabul edeceğiz.Arkadaşlarımız tek renk kıyafetlerle hizmet verecek. Yolcularımız misafirlerimiz olacak. Edirne trafiğinin yoğunluğunu azaltacağız. Tüm personelimiz sigortalı olacak. Kurallara uyan arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Kuralları tanımayanlar düşmanımız olacak. Yeni sistemde para tamamen ortadan kalkacaktır. Bu sistemin gelişmesine katkı sağlayanlara teşekkür ederim” dedi

Ardından söz alan Anadolu Isuzu Otomobil ve Sanayi LTD ŞTİ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Fatih Tamer, İsuzu Firması hakkında açıklamalarda bulundu.

Firma araçlarının çevreyi kirletmeyen, özürlüler için elverişli olduğunu,belirten Tamer, Türkiye’de toplu ulaşım sisteminin hızla geliştiğini   belirterek,  yeni ulaşım araçlarının Edirne’ye hayırlı olmasını diledi.

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi törende yaptığı konuşmada, hayatın uzun ince bir yol olduğunu, yaşamının beşte ikisini Edirne’ye hizmetle geçirdiğini kaydeden Sedefçi konuşmasını şöyle sürdürdü” Çalıştığım sürece hiçbir işte pes etmedim.Göreve geldiğimde şehir içi ulaşım bir liraydı.

Daha sonra iki firma arasındaki rekabet sonucu 2010 yılına kadar ulaşım fiyatları ayni kaldı. Bu arada yakıt dört kat arttı. Daha sonra İdare mahkemesi bu ulaşım yöntemini iptal etti. Bizim yeni ulaşım sistemini uygulamamızı sancılı oldu.234 esnafı bir araya getirmede zorlandık. Şu anda 185 minibüsçü kardeşimiz ETUS  şemsiyesi altında toplandılar.Bu sistem altında çalışıyorlar.Bize bundan böyle daha çağdaş ulaşım araçları sunuyoruz.Bu  sistemde Edirne halkı mutlu olmak zorunda,Ben 185 minibüsçünün Edirne halkı adına boğazını sıkarım,Buna gerek olmayacağı inancındayım. Yeni araçlarımızla halkımıza huzurlu yolculuklar dilerim” dedi

Daha sonra firma yetkililerince Belediye Başkanı Sedefçi ve Oltandikene plaket verildi. Törenin ardından kurdele kesilerek yeni araçlar ulaşıma girdi.          

 247 total views,  5 views today

Next Post

Bir 10 Kasım Daha

Öyle günler ve anılar vardır ki aradan uzun yıllar geçse de önemini yitirmez.Atatürk sevgisi de onlardan biri. Ulu önderin rahmete kavuşmasından bu  yana 64 yıl geçmiş bir insan ömrünü aşkın zaman buna karşın Atatürk’e duyulan sevgi ve bağlılık azalmadan devam ediyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde Ataya duyulun sevgi kadar kalıcı  olmadığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp