Toplu taşımada yeni dönem

admin

Toplu taşımada yeni dönem (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi, Edirnelilerin talebi ve Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda toplu taşımada 24 saat sistemine geçiyor. Toplu taşımadan kesintisiz yararlanacak olan Edirneliler, 8 Ağustos 2016 Pazartesi Günü’nden itibaren 1, 2A, 3A, 4, 5B, 5C, 6A ve 7B hatlarında saat 24.00’ten sonrada saat başı araç bulabilecek.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından uygulamaya konulacak yeni uygulama ilk olarak deneme seferleriyle başlayacak. 8 Ağustos 2016 Pazartesi Günü’nden itibaren gece saat 24.00’ten sabah saat 07.00’ye kadar 1, 2A, 3A, 4, 5B, 5C, 6A ve 7B ETUS hatlarında her saat başı bir adet araç ring şeklinde sefer yapacak. Ring seferler çarşı istikametinden başlayarak Otogar ve yeni yerleşim istikametinde gerçekleştirilecek.

Toplu taşımada yeni dönem (1)

 

 

 

 

 

 

 

OTOGAR ÜCRETSİZ SERVİSLERİ YERİNE KESİNTİSİZ TOPLU TAŞIMA

Bu çalışma kapsamında bir yeni uygulama daha gerçekleştirecek olan Edirne Belediyesi, otogar ücretsiz servisleri yerine toplu taşıma ile hizmet sürdürülecek. Edirne Belediye Meclis kararıyla 8 Ağustos 2016 Pazartesi gününden itibaren sabah saat 04.30 da başlayarak her yarım saatte bir ETUS Toplu Taşıma Hatlarından 1, 3A, 3B ve 7B hatlarında bir araç, otogardan sonra Kırklareli Kavşağına kadar gidecek. Vatandaşlar bu yol üzerindeki iş yeri ve tesislere bu araçlar ile ulaşabilecek otogar ücretsiz servisleri yerine de bu araçlar hizmet verecektir. Şehirlerarası yolculuk için otogar ya da diğer kalkış noktalarına gidecek vatandaşların ulaşımında herhangi bir aksaklığa izin verilmeyecek, toplu taşıma hizmeti her iki yönde de (şehir içinden otogara, otogardan şehir içine ) sürdürülecek.

 

 57 total views,  2 views today

Next Post

Eski cami yanı taksi park alanı mı?

                Edirne merkez  Eski cami  yanındaki alanın   büyük bölümünün taksi park alanı olarak kullanılması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Bir taksi durağında onlarca tarsinin park etmesini ve tüm meydanı kaplamasını doığru bulmadıklarını  ve bu meydanda yayaların rahat geçebileceği bir alanın bulunması gerektiğini belirten vatandaşlar; […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp