Toprak altı sulama sistemi

admin

Edirne Belediye Başkanlığı, Edirne merkezde bulunan yeşil alanların bakımında enerji tasarrufu sağlayan ve daha düşük maliyeti olan toprak altı sulama sistemi döşemeye başladı.

Toprak altı sulama sistemi  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, yeşil alanlar ve orta refüjlere toprak altı sulama sistemi döşemeye başladı. Yapılan açıklamada, yıllardır sulama sisteminde tankerlerin kullanıldığını ve toprak altı sulama sistemine geçiş ile düşük maliyetin hedeflendiği ifade edildi.

Toprak altı sulama sistemi  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Açıklamada, günümüz teknolojisinde ayak uydurarak daha verimli ve daha düşük maliyetler göz önüne alınarak yapılan ilk toprak altı sulama sistemi çalışmalarının, Fakülte Yolu ve Abdurrahman Mahallesi’nde başlatıldığı bildirildi.

Toprak altı sulama sistemi  (3)

 219 total views,  2 views today

Next Post

Kültür ve Turizm Bakanlığı beklenecek

Edirne Belediyesi ile Edirne Valiliği arasında, Tarihi Makedon kulesi ve çevresindeki kalıntıları kapsayan alan ile Mülkiyeti Edirne Vilayeti adına kayıtlı bulunan Eski Vali Konağı (Devlet Konuk evi) olarak adlandırılan taşınmazlar karşılıklı trampa yapılmasına karar verildi.             Edirne Belediye Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Belediye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp